۲۳۰ دستگاه تاکسی در سنندج نوسازی شده‌اند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمید خضری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی با اشاره به اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در سنندج اظهار کرد: این طرح از سال گذشته در این شهر آغاز شده و هم‌اکنون نیز در حال اجرا است. وی خاطرنشان کرد: در قالب اجرای این طرح تاکنون […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمید خضری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی با اشاره به اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در سنندج اظهار کرد: این طرح از سال گذشته در این شهر آغاز شده و هم‌اکنون نیز در حال اجرا است.
وی خاطرنشان کرد: در قالب اجرای این طرح تاکنون ۲۳۰ دستگاه تاکسی از اواخر بهمن سال گذشته نوسازی شده‌اند.
خضری بیان کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس جدیدی نیز در سنندج خریداری شده است که تاکنون پنج دستگاه را تحویل گرفته‌ایم که به زودی وارد چرخه فعالیت می‌شود.
رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج اضافه کرد: ۱۵ اتوبوس مابقی نیز هنوز از شرکت‌های سازنده تحویل گرفته نشده و به محض تحویل وارد چرخه فعالیت می‌شوند.
خضری یادآور شد: تمامی اتوبوس‌هایی که به ناوگان شهری اضافه می‌شوند برای جامعه کم‌توان مناسب‌سازی شده است.
وی تصریح کرد: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون شهری کشور از تابستان سال گذشته کلید خورده است و دو شرکت سازنده خودرو، طرف قرارداد وزارت کشور شدند تا تاکسی و اتوبوس را در کل کشور تأمین کنند.
وی اضافه کرد: از سه هزار و ۱۲۲ دستگاه تاکسی فعال در سنندج ۷۰ درصد آن برابر با ۲ هزار دستگاه فرسوده است و تعداد تاکسی سنندج به نسبت سرانه جمعیتی شهر زیاد نیست و بر اساس سرانه کشوری باید برای هر ۱۵۰ نفر یک دستگاه تاکسی وجود داشته باشد.

منبع : مهر نیوز