۲۴۰ مادر باردار زیرپوشش طرح همیار مادر و کودک بهزیستی قرار دارند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسعود پایدار بعد از ظهر سه شنبه در نشست تخصصی توانمندسازی خانواده محور همیار مادر و کودک اظهار کرد: در طرح توانمندی سازی خانواده محور همیار مادر و کودک توجه ویژه به کودکان است که شامل ۲ دوره زمانی از بدو تولد تا زمان سه سالگی کودک است. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسعود پایدار بعد از ظهر سه شنبه در نشست تخصصی توانمندسازی خانواده محور همیار مادر و کودک اظهار کرد: در طرح توانمندی سازی خانواده محور همیار مادر و کودک توجه ویژه به کودکان است که شامل ۲ دوره زمانی از بدو تولد تا زمان سه سالگی کودک است.
وی افزود: در دوران بارداری یا حتی بعد از آن معمولاً آموزش‌ها پزشکی بوده و در این طرح روی روابط اجتماعی و سیستم روانشناختی فرزندان کار می‌شود.
معاون پیشگیری بهزیستی کرمانشاه تصریح کرد: در این طرح اهمیت ویژه روی سلامت اجتماعی مادر با توجه به نقش حساسی که در تربیت فرزند دارد و همچنین نقش پدر در خانواده، نزدیک کردن دیدگاه تربیتی آنها در مورد کودک، اصلاح باورهای غلط در مورد دختر و پسر بودن فرزند و بسیاری مسائل دیگر است.
پایدار عنوان کرد: این طرح سه سال است اجرا شده و در آینده گسترش پیدا می‌کند در حال حاضر ۲۴۰ مادر باردار تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

منبع : مهر نیوز