۲۵۳ زندانی جرائم غیرعمد در کرمان چشم انتظار یاری خیران

به گزارش سردبیر پرس، سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۱۴۸ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان با مبلغ ۱۱ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال آزاد شده‌اند، گفت: این تعداد زندانی از محل کمک‌های مردمی، ستاد دیه کشور، بانک‌ها، صندوق تأمین خسارت و ستاد دیه استان کرمان […]

به گزارش سردبیر پرس، سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۱۴۸ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان با مبلغ ۱۱ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال آزاد شده‌اند، گفت: این تعداد زندانی از محل کمک‌های مردمی، ستاد دیه کشور، بانک‌ها، صندوق تأمین خسارت و ستاد دیه استان کرمان و اخذ رضایت شاکی آزاد شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵۳ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند، افزود: از این تعداد، ۱۱۵ نفر بدهکار مالی، ۱۳۳ نفر محکومین به مهریه و نفقه و بقیه آنها بدهکار دیه و حوادث ناشی از کار هستند.
مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه بالاترین آمار موجودی زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به زندان کرمان و کمترین مربوط به زندان منوجان است، تصریح کرد: زندان کرمان با ۱۱۳ مددجو و منوجان با ۴ نفر کمترین آمار موجودی زندانیان جرایم غیرعمد را دارد.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۵۳ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند، گفت: برای آزادی این تعداد ۱۵ میلیارد تومان نیاز است تا به آغوش گرم خانواده برگردند.
موسوی قوام گفت: از این تعداد موجودی زندانی جرایم غیر عمد، ۱۸ نفر مربوط به سال ۱۴۰۰ و بقیه آنها وردی امسال هستند.
وی بیان داشت: از ابتدای امسال ۲۴ جشن گلریزان در سطح استان برگزارشده که تعهد خیران ۱۸ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۸۵ درصد وصول شده است.
مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان از کمک ۷۵ درصدی خیران و کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان کرمان خبر داد.