۲۶۰ نخبه مددجو در حوزه های مختلف علمی و تحصیلی حمایت می شوند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس عباس اهرابی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران از شناسایی نخبگان و مبتکران مددجو خبر داد و گفت: این اقدام با هدف حمایت جدی از نخبگان و بهره گیری از استعداد علمی و فرهنگی آنها در راستای غنای فعالیت‌های فرهنگی این نهاد صورت پذیرفته است. وی با […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس عباس اهرابی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران از شناسایی نخبگان و مبتکران مددجو خبر داد و گفت: این اقدام با هدف حمایت جدی از نخبگان و بهره گیری از استعداد علمی و فرهنگی آنها در راستای غنای فعالیت‌های فرهنگی این نهاد صورت پذیرفته است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۲۶۰ نخبه تحت پوشش را شناسایی کرده‌ایم، افزود: از این میان ۱۵۳ نفر دانش آموز، ۷۷ نفر دانشجو، ۱۳ نفر طلبه علوم دینی و ۱۷ نفر از غیر محصلین می‌باشند.
مدیرکل کمیته امداد گیلان، با برشمردن زمینه‌های نخبگی عنوان کرد: کمیته امداد استان در حوزه‌های علمی و پژوهشی، اختراعات، ورزشی، فرهنگی و هنری، علوم قرآنی و تحصیلی اقدام به شناسایی مددجویان نخبه نموده است.
اهرابی اضافه کرد: در این طرح مددجویان دارای مقام‌های اول تا سوم ملّی و بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی، مقام‌های برتر کشوری در مسابقات و رویدادهای هنری، حافظین و برگزیدگان مسابقات قرآن کریم شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: مددجویان دارای اختراعات با کد ثبت، رتبه‌های برتر کنکور سراسری، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب دارای معدل بالا، رتبه‌های برتر جشنواره‌ها و مسابقات علمی خوارزمی، رازی و جابربن حیان و دانش آموزان مدارس سمپاد و تیزهوشان از دیگر مددجویان نخبه شناسایی شده باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه از میان نخبگان شناسایی شده، دانشجویان دارای مقالات برتر علمی ISI و همایشی، تألیف و ترجمه کتاب علمی هستند، افزود: طی تفاهم نامه‌ای که با بنیاد ملی نخبگان منعقد شده است، زمینه عضویت نخبگان تحت حمایت این نهاد در بنیاد فراهم گردیده است.

منبع : خبرگزاری مهر