۲۷۶۷خانواده در سیل کهگیلویه و بویراحمد امداد رسانی شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم فلاحی دوست بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، دو فروند بالگرد در استان مستقر شد و با چهار سورتی پرواز، مایحتاج مورد نیاز در اختیار عشایر سیل زده قرار گرفت. وی اظهار داشت: این امر با توجه به از […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم فلاحی دوست بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، دو فروند بالگرد در استان مستقر شد و با چهار سورتی پرواز، مایحتاج مورد نیاز در اختیار عشایر سیل زده قرار گرفت.
وی اظهار داشت: این امر با توجه به از بین رفتن راه‌ها و جاده‌های منتهی به مناطق عشایری و به خصوص مناطق سخت گذر کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
فلاحی دوست تصریح کرد: عملیات امداد و نجات، با استفاده از دو فروند بالگرد و ۳۲ خودرو به مناطق سیل زده انجام می‌شود و تاکنون ۲۳۰ نفر از امدادگران و نجات گران این جمعیت در قالب ۴۶ گروه به مناطق سیل شده اعزام شده اند.
وی افزود: دوهزار و ۸۴۷ بسته مواد غذایی، ۶۴۰ کیلوگرم برنج، ۴۰ دستگاه والور، ۲۰ ست ظروف، ۱۴۰ مورد اقلام متفرقه، یکهزار و ۳۵ تخته موکت، یکهزار و ۵۴۵ تخته پتو و هفت هزار و ۹۶۷ کیلوگرم نایلون، بین عشایر توزیع شد.
فلاحی دوست با بیان اینکه در همین مدت ۴۱۵ نفر در اماکن امن اسکان داده شد، گفت: ۱۳۷ مورد تخلیه آب گرفتگی انجام شد و ۲۳ دستگاه خودرو گرفتار در سیلاب نیز رهاسازی شد.
وی افزود: در مجموع به بیش از ۱۱ هزار و ۶۸ نفر در سیل اخیر امدادرسانی شد.