۲ نیروگاه خورشیدی در رودبار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن داراب زاده شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه تولید برق شدیداً متأثر از گاز است اظهار کرد: درخواست می‌شود در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا به نیروگاه‌های برق گازرسانی و تولید برق افزایش یابد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن داراب زاده شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه تولید برق شدیداً متأثر از گاز است اظهار کرد: درخواست می‌شود در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا به نیروگاه‌های برق گازرسانی و تولید برق افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه پروژه‌های مطالعاتی فراوانی با مراکز علمی و دانشگاه گیلان منعقد شده و محوریت آنها شرکت‌های دانش بنیان است افزود: تفاهم نامه‌ای با پارک علم و فناوری گیلان منعقد کردیم تا زمینه ورود شرکت‌های دانش بنیان به پروژه‌های برق تسهیل شود.
وی با بیان اینکه مدت زمان استفاده از انرژی‌های نو در کشور کوتاه بوده اما ظرفیت‌های خوبی در این زمینه در استان گیلان وجود دارد بیان کرد: ۲ سایت ۱۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در رودبار در حال احداث است و امیدواریم اوایل سال آینده این نیروگاه‌ها به بهره برداری برسند.
داراب زاده با اشاره به اینکه ارائه مشوق‌ها و تسهیلات بلند مدت ورود سرمایه گذاران به استان گیلان را افزایش می‌دهد گفت: گیلان علاوه بر مزایایی نظیر جغرافیا و طبیعت، هوای پاک و بدون ریزگرد دارد که عاملی تشویقی برای حضور سرمایه‌گذار در استان است.
وی تصریح کرد: توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر برای حفظ پاکی هوا مؤثر است لذا سبد قابل توجهی از نیروگاه‌ها را به هوای پاک اختصاص داده‌ایم.

منبع : خبرگزاری مهر