۲ هزار گروه جهادی وشبکه ۱۳هزار نفره مبلغان روحانی چه می‌کنند؟

حجت الاسلام محمدی شاهرودی مسئول بسیج طلاب کشور در گفت‌وگو با سردبیر پرس، با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: شجره طیبه بسیج یکی از برکات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. به تعبیر امام خامنه‌ای عزیز یکی از ملهمات الهی به قلب مطهر حضرت امام (ره) بسیج است. وی تاکید کرد: اقشار […]

حجت الاسلام محمدی شاهرودی مسئول بسیج طلاب کشور در گفت‌وگو با سردبیر پرس، با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: شجره طیبه بسیج یکی از برکات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. به تعبیر امام خامنه‌ای عزیز یکی از ملهمات الهی به قلب مطهر حضرت امام (ره) بسیج است.
وی تاکید کرد: اقشار مختلف جامعه اگر در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب در همه عرصه‌ها حضور معناداری پیدا می‌کنند، آن فصلی که می‌تواند به این حضور شوق ببخشد و این حضور را پررنگ کند بسیج است.
مسئول بسیج طلاب کشور همچنین اضافه کرد: یکی از مجموعه‌های بسیار مؤثر و نقش‌آفرین اقشار بسیج، سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور است که با تدبیر امام، و سرانگشت تدبیر ولایت بعد از جنگ شکل گرفت. اساتید، طلاب و نخبگان و مدیران حوزه‌های علمیه که با هویت بسیجی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… نقش آفرینی می‌کنند.
حجت الاسلام شاهرودی ادامه داد: حضرت امام رضوان الله تعالی علیه فرمودند یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها، بسیج طلبه و دانشجو است، هدف این سازمان، دفاع از اسلام است چون جامعه هدف این سازمان علما و روحانیون هستند که رسالتشان تبلیغ دین خداست.
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور اظهار داشت: دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) و آرمان‌های انقلاب اسلامی مهمترین رسالت بسیج طلاب است که در این راستا برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار گرفته که اصلی‌ترین آن جهاد تبیین و تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز است.کیفی‌ترین مجاهدان عرصه جهاد تبیین در بسیج طلاب نقش‌آفرینی می‌کنند
وی با اشاره به اینکه بسیج طلاب در راستای تحقق فریضه مهم جهاد تبیین گام‌های بلندی برداشته که یکی از آنها تربیت نیروی متخصص است، گفت: کیفی‌ترین مجاهدان عرصه جهاد تبیین امروز در بسیج طلاب نقش‌آفرینی می‌کنند.
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور افزود: بیان و تبیین مهمترین وظیفه امروز ما در قبال جنگ شناختی و تحریف دشمنان است و طلاب رسالت سنگین‌تری در این راستا دارند و باید جهاد تبیین در جامعه نهادینه‌سازی شود و البته ابتکار عمل و خلاقیت از ضرورت‌های مهم است و طلاب باید در این مسیر پیشگام باشند.
وی با بیان اینکه ترویج و توسعه روحیه جهادی از دیگر رسالت‌های بسیج طلاب است، افزود: باید با ارتباط مؤثر با اقشار مختلف جامعه و حضور میدانی در صحنه این امر محقق شود و لذا نقش‌آفرینی مؤثر در محلات در قالب محله‌های اسلامی بسیج از ضرورت‌های مهم است.
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت در طول انقلاب اسلامی همواره نقش مؤثری در پیشبرد اهداف داشته و در دفاع مقدس با هویت بخشی و انجام رسالت‌های تبلیغی و تبیینی در کنار امورات رزمی تا عرصه‌های علمی، فرهنگی و جهادی همواره پیشگام بوده و امروز میدان نقش‌آفرینی طلاب جهاد تبیین است که باید پیشگام باشد.
محمدی شاهرودی گفت: سازمان بسیج طلاب و روحانیون یک ستاد مرکزی و ۳۲ سازمان استانی، ۱۳۵ حوزه مقاومت و حدود ۱۵۰۰ پایگاه مقاومت دارد و با بیش از ۲۲۵ هزار بسیجی خواهر و برادر در سراسر جغرافیای جمهوری اسلامی ایران نقش آفرینی می‌کند.
۲ هزار گروه جهادی اختصاصی طلاب و روحانیون داریم
وی افزود: ما حدود ۲۰۰۰ گروه جهادی اختصاصی طلاب و روحانیون داریم که بخشی از آن‌ها در عرصه سازندگی فعالیت دارند و برخی دیگر در قالب گروه‌های جهادی تبلیغی هستند.
مسئول بسیج طلاب در خصوص وظیفه سنگین جهاد تبیین اظهار داشت: یکی از بخش‌هایی که عملاً لبیک به فرمان مقام معظم رهبری گفته است گروه‌های جهادی طلاب است که در این زمینه قریب به ۷ هزار مبلّغ ساماندهی شده‌اند.
وی گفت: دوره توانمندسازی فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج طلاب به استعداد ۱۰۷۵ نفر با رویکرد جهاد تبیین در اواخر سال گذشته برگزار شد. یکی از رسالت‌های ما تربیت هادی سیاسی و توانمندسازی مبلغین است؛ لذا دوره جهادگران تبیین را برای برادران و خواهران طلبه بسیجی خود برگزار نمودیم که بحمدالله بیش از ۱۴۰۰ هادی سیاسی تربیت شدند، اکنون شبکه مبلغینی به وسعت ۱۳ هزار نفر داریم.وی افزود: همچنین این افراد در دوره‌های توانمندسازی در دو بخش برادران و خواهران حضور پیدا کردند از جمله ۸۵۰ خواهر نخبه بسیجی در دوره فشرده سه روزه شرکت نمودند.
حجت الاسلام محمدی شاهرودی اظهار داشت: صدها نشست بصیرتی در جای جای میهن اسلامی اعم از حوزه‌های علمیه و مساجد کشور با همکاری طلاب بسیجی برگزار شده است.
وی درباره حضور طلاب و روحانیون بسیجی در امدادرسانی در زمان شیوع ویروس کرونا که خیلی‌ها جرأت نداشتند به بیمار و یا میّت کرونایی نزدیک شوند نیز گفت: طلاب جهادی ما بعد از آنکه فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر وجوب غسل و تدفین بیماران کرونایی را ملاحظه نمودند به صورت جهادی در زمینه تغسیل و تدفین متوفیان تلاش نمودند. همچنین در سیل استان گلستان و خوزستان و همچنین در زلزله خوی بیش از ۱۵۰ طلبه بسیجی حدود یک ماه حضور میدانی داشتند؛ و نیز در نوروز ۱۴۰۲ بیش از ۳۳۰۰ طلبه در راهیان نور و گروه‌های جهادی حضور پیدا کردند.
حدود ۳ هزار نفر از روحانیون به اردوهای راهیان پیشرفت اعزام شدند
همچنین در سال جاری قریب به ۳ هزار نفر به اردوهای راهیان پیشرفت اعزام شده‌اند؛ که با نقاط قوت و دستاوردهای نظام مظلوم جمهوری اسلامی که کمتر دیده شده است از نزدیک آشنا شوند.
مسئول بسیج طلاب اظهار داشت: حدود ۱۶۰۰ کانال ثامن داریم که با بیش از ۱۶۰ هزار مخاطب مشغول به نقش آفرینی هستند.
حجت الاسلام محمدی شاهرودی گفت: ما جز اولین مجموعه‌هایی بودیم که با همراهی و هم‌افزایی اتحادیه بین المللی زنان مسلمان اولین نشست بین المللی زنان مقاوم و بانوان شهیده غزه را با سخنرانی اساتیدی از شش کشور اسلامی اعم از ایران، عراق، سوریه، لبنان، کویت و… برگزار کردیم که بازخورد بسیار خوبی در روحیه مردم مظلوم غزه داشت.
وی در مورد جشنواره‌های ورزشی بسیج طلاب در سال گذشته نیز گفت: این جشنواره در پایان سال با حضور ۵۰۰ بسیجی منتخب در رامسر برگزار شد. امسال نیز در ۱۰ رشته ورزشی جشنواره ورزشی استانی برگزار شده که حدود ۱۱۰۰ نفر از منتخبین استان‌ها در دهه مبارکه فجر در استان خوزستان به رقابت خواهند پرداخت.