۲ کوهنورد مفقودی در سبلان پیدا شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عزت الله ضربی ظهر یکشنبه در جریان عملیات امدادرسانی به کوهنوردان حادثه دیده در سبلان اظهار کرد: امدادرسانی و تلاش ۶ ساعته نیروهای هلال احمر برای نجات دو کوهنورد در ارتفاعات سبلان موفقیت آمیز بود و این دو کوهنورد با انجام عملیات احیا به سلامت به دامنه کوه بازگشتند. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عزت الله ضربی ظهر یکشنبه در جریان عملیات امدادرسانی به کوهنوردان حادثه دیده در سبلان اظهار کرد: امدادرسانی و تلاش ۶ ساعته نیروهای هلال احمر برای نجات دو کوهنورد در ارتفاعات سبلان موفقیت آمیز بود و این دو کوهنورد با انجام عملیات احیا به سلامت به دامنه کوه بازگشتند.
وی خاطرنشان کرد: بعد از ۶ ساعت عملیات شبانه تیم عملیاتی پرتوان این جمعیت در شرایط بد آب و هوایی، بارندگی و افت دما افراد مفقودی را ساعت ۴:۱۶ روز یکشنبه ۱۶ مرداد در محل سنگ پروانه (پرچم ۴۶) پیدا کرده و بعد از اکسیژن ترابی یکی از افراد مفقودی که خانم ۳۸ ساله است به دلیل ناراحتی قلبی، افت فشار خون، مشکل در اندام حرکتی و ضعف عمومی و عارضه کوه گرفتگی با بسکت به سمت پناهگاه انتقال داده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: ساعت ۲۲:۲۰ روز شنبه ۱۵ مرداد، پیرو ارتباط رادیویی نیروی انتظامی با معاونت امداد و نجات هلال احمر استان مبنی بر مفقودی ۲ کوهنورد که قصد فرود به پناهگاه را داشتند که پس از دریافت اطلاعات اولیه و دقیق بلافاصله یک تیم کوهستان با ۳ نفر نیروی عملیاتی از هلال احمر شهرستان مشگین شهر با یک دستگاه خودروی امدادی به منطقه حادثه اعزام شدند.
ضربی تصریح کرد: مفقودین با خودروی آمبولانس به شابیل انتقال داده شده و در محل با سلامتی کامل و صورتجلسه تحویل خانواده شأن داده شده است.