۳۰۰ سند جدید برای موقوفات اصفهان صادر شد

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام اصغر توسلی با اشاره به اینکه در سال جاری دریافت یک هزار سند مالکیت برای موقوفات استان اصفهان در دستور کار است، اظهار داشت: در سه ماه نخست سال جاری ۳۰۰ سند دریافت شده است. وی با بیان اینکه در زمینه تبدیل سند دفترچه‌ای به تک برگی نیز ۴۵۰ سند […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام اصغر توسلی با اشاره به اینکه در سال جاری دریافت یک هزار سند مالکیت برای موقوفات استان اصفهان در دستور کار است، اظهار داشت: در سه ماه نخست سال جاری ۳۰۰ سند دریافت شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه تبدیل سند دفترچه‌ای به تک برگی نیز ۴۵۰ سند در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در این زمینه نیز از ابتدای امسال حدود ۱۰۱ سند دریافت شده است.
معاون امور حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در بخش اجاره نیز تنظیم سند برای حدود هشت هزار و ۴۶۴ موقوفه را در دستور کار داریم، اضافه کرد: تا کنون ۴۱۵ سند تنظیم شده است که معادل ۲۵ درصد از کل سهمیه است.
وی افزود: در بخش تجدید اسناد اجاره نیز تا کنون یک هزار و ۳۳ سند تجدید شده است.
حجت‌الاسلام توسلی برای اشاره به ثبت مباحث حقوقی در سامانه «بارای» نیز ابراز داشت: سعی ما تعامل با دیگر دستگاه‌ها برای کاهش ورود پرونده‌ها به مراجع قضائی بوده است، البته از گذشته پرونده‌هایی را داریم که از گذشته وجود داشته، بر این اساس باید حدود ۷۷۰ سند را در این سامانه ثبت کنیم که تاکنون بیش از ۶۰ درصد ثبت شده است.
وی با بیان اینکه پیگیری‌های مدیران شهرستانی در زمینه دریافت اسناد مالکیتی قابل ستایش است، ابراز داشت: پیش بینی ما این است که در ۹ ماه امسال برنامه تکلیف شده را محقق کنیم.
معاون امور حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از مهم‌ترین اسناد در دستور کار سال جاری متعلق به ۱۴۰ رقبه مسجد جامع اصفهان است.

منبع : خبرگزاری مهر