۳۲۰۰ برنامه همزمان با هفته بسیج در آذربایجان غربی برگزار می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محمدحسین رجبی عصر شنبه در آستانه فرارسیدن هفته بسیج در نشست خبری بااشاره به عملکرد سپاه در هفت ماه گذشته امسال افزود: در این مدت عملیات اجرایی تأمین آب آشامیدنی در ۳۹۱ روستای استان آغاز شده که ۴۵ درصد پیشرفت دارد. وی تصریح کرد: برای بهسازی جاده‌های روستایی ۱۰ […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محمدحسین رجبی عصر شنبه در آستانه فرارسیدن هفته بسیج در نشست خبری بااشاره به عملکرد سپاه در هفت ماه گذشته امسال افزود: در این مدت عملیات اجرایی تأمین آب آشامیدنی در ۳۹۱ روستای استان آغاز شده که ۴۵ درصد پیشرفت دارد.
وی تصریح کرد: برای بهسازی جاده‌های روستایی ۱۰ هزارتن قیر رایگان برای آسفالت راه‌ها اختصاص داده شد.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۵۸۰ صندوق قرض الحسنه اشتغالزایی در استان ایجاد و در قالب آن ۱۴۳۰ فقره تسهیلات پرداخت شد.
سردار رجبی اضافه کرد: در حوزه محرومیت زدایی نیز طرح‌های ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی مددجویان، ساخت سالن‌های ورزشی، طرح‌های انتقال آب به مزارع کشاورزی در دست اجراست و ۳۵ مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار به بهره برداری رسید.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۴۵۱ سری جهیزیه نیز در قالب طرح حمایت از جوانی جمعیت به جوانانِ استان اهدا شد.
سردار رجبی بیان کرد: راه‌اندازی ۵۰۰ صندوق قرض‌الحسنه برای اشتغال‌آفرینی در حوزه مشاغل خرد خانگی، افتتاح ۳۵ مرکز کارآفرینی در قالب طرح فدک، آبرسانی به روستاها، انتقال آب به اراضی کشاورزی و آسفالت جاده‌های بین مزارع از اقدامات دیگر سپاه و بسیج در آذربایجان غربی است.
وی خاطرنشان کرد: برای آسفالت جاده‌های بین مزرعه‌ای در آذربایجان غربی بیش از ۱۰ هزار تن قیر استفاده شده که توانسته‌ایم بیش از ۱۹۰ کیلومتر از این راه‌ها را آسفالت کنیم.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، گفت: با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال، برای ساخت خانه‌های بهداشت وارد میدان شده‌ایم. همچنین ساخت ۱۸۰ واحد مسکونی، بهسازی و بازسازی ۴۱ مسجد و مصلا و نیز اهدای جهیزیه به ۴۵۱ نوعروس نیاز از دیگر اقدامات بسیج در حوزه‌های مختلف است.وی تصریح کرد: برنامه‌های دیدار با خانواده شهدا، تجمع بسیجیان و غبارروبی مزار شهدا در طول هفته بسیج برگزار خواهد شد.
سردار رجبی با اشاره به در پیش رو بودن ایام انتخابات و نقش سپاه و بسیج به عنوان روشنگر مردم و نیز نیروهای تأمین امنیت، گفت: با همکاری نیروی انتظامی در خدمت مردم خواهیم بود.

منبع : مهر نیوز