۳۳ نفر در روز سوم انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کردند

به گزارش سردبیر پرس، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تا پایان روز سه‌شنبه، ۸۸ نفر در سراسر کشور برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کردند. از میان ۸۸ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان تا این لحظه، ۲۵ درصد از میانگین سنی ۴۰ تا ۵۰ سال، ۲۸ درصد را ۵۰ تا ۶۰ ساله‌ها، ۲۹ درصد […]

به گزارش سردبیر پرس، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تا پایان روز سه‌شنبه، ۸۸ نفر در سراسر کشور برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کردند.
از میان ۸۸ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان تا این لحظه، ۲۵ درصد از میانگین سنی ۴۰ تا ۵۰ سال، ۲۸ درصد را ۵۰ تا ۶۰ ساله‌ها، ۲۹ درصد را ۶۰ تا ۷۰ ساله‌ها و ۱۷ درصد را بالای ۷۰ سال تشکیل می‌دهند.
از مجموع متقاضیان حضور در انتخابات تا روز سوم ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان، ۶۹ درصد دارای سابقه داوطلبی در ادوار گذشته و ۵۹ درصد دارای سابقه ایثارگری هستند.
به ترتیب استان‌های ایلام، زنجان، سمنان، قم، کردستان، کرمانشاه، تهران، اصفهان و مازندران بیشترین استقبال را تاکنون داشته‌اند و ۳۰ نماینده فعلی مجلس خبرگان هم برای این انتخابات نام نویسی کرده‌اند.
امروز سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی نماینده تهران در مجلس خبرنگان رهبری و امام جمعه موقت تهران از حوزه انتخابیه تهران، آیت الله رضا رمضانی گیلانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و نماینده مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه گیلان، آیت الله سید محمود علوی نماینده تهران در مجلس خبرگان و وزیر سابق اطلاعات از حوزه انتخابیه تهران با حضور در ستاد انتخابات نامزد ششمین انتخابات خبرگان رهبری شدند.
منبع : مهر نیوز