۳۵۰۰ فرصت شغلی در استان سمنان احیا شد/ بهره‌برداری از ۸۵۱ پروژه

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمد رضا هاشمی صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری شاهرود با موضوع افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر به میزبانی سالن پور سینا مجموعه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه احیای واحدهای راکد کار ویژه مجموعه استانداری سمنان است، تاکید کرد: با اقدامات صورت گرفته توانسته ایم شاهد احیای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمد رضا هاشمی صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری شاهرود با موضوع افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر به میزبانی سالن پور سینا مجموعه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه احیای واحدهای راکد کار ویژه مجموعه استانداری سمنان است، تاکید کرد: با اقدامات صورت گرفته توانسته ایم شاهد احیای ۲۸ واحد صنعتی راکد باشیم.

وی با بیان اینکه احیای واحدهای راکد صنعتی و تولیدی استان سمنان توانست سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی را در استان احیا کند، افزود: این فرصت‌های شغلی به واسطه تعطیلی کارخانه‌ها و با تملک آنها عملاً از دست رفته بود.

حفظ اشتغال

استاندار سمنان با بیان اینکه حفظ اشتغال در استان یکی از اولویت‌های ما است، گفت: احیای واحدهای راکد تولیدی و صنعتی در استان تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت و امیدواریم که میزان واحدهای احیا شده را افزایش دهیم.

هاشمی با بیان اینکه در زمینه ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی عملکرد خوبی داشته‌ایم، گفت: بر اساس اعلام وزارت صمت، استان سمنان با پرداخت ۱۴.۶ درصد اعتبارات تسهیلات رونق تولید کشور، رتبه اول را در بین دیگر استان‌ها دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه پروژه‌های دهه فجر هم وضعیت نسبتاً خوبی در استان حاکم است، توضیح داد: در دهه فجر سال جاری ۸۵۱ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار سه هزار ۲۰۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح طرح‌های دهه فجر

استاندار سمنان با بیان اینکه از این میزان ۳۹۳ پروژه با اعتبار ۶۶۶ میلیارد تومان عمرانی و ۴۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اقتصادی است، گفت: در قالب بهره برداری از این پروژه‌ها، بیش از ۳۰ هزار اشتغال در استان تثبیت و ۷۵۰ فرصت شغلی جدید نیز فراهم می‌شود همچنین در ایام الله دهه فجر سال ۱۴۰۰، عملیات اجرایی احداث ۸۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۱۲ میلیارد تومان در سطح استان آغاز خواهد شد.

هاشمی همچنین در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه دشمنان بعد از شکست‌های پی در پی در بخش‌های مختلف که در تاریخ ایران ماندگار شد، به تحریم‌های ظالمانه و تهاجم فرهنگی روی آوردند، گفت: دشمنان فهمیده‌اند که حریف ایران و ایرانی در میدان نمی‌شود زیرا این کشور مقتدرانه پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه امروز شاهد جنگ اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی هستیم، بیان کرد: قطعاً با هوشیاری مردم و تلاش شبانه روزی مسئولان، از این سختی‌ها نیز گذر کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهیم ساخت

گره گشایی از کار مردم

استاندار سمنان همچنین با بیان اینکه بالاترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اعتماد و پشتیبانی مردم است که همواره رمز اصلی موفقیت‌ها در تمامی صحنه‌ها بوده و خواهد بود، تاکید کرد: امروز لازم است تا با کار و روحیه جهادی، در راستای رسیدگی به مطالبات و دغدغه‌های مردم و گره‌گشایی از موانع و مشکلات و بهبود معیشت مردم گام برداریم.

هاشمی در خاتمه به طرح جهش ملی مسکن نیز اشاره کرد و گفت: در ۱۸ شهر استان زمین برای اجرای قانون جهش تولید مسکن تأمین شده و به عنوان دومین استان در کشور، عملیات اجرایی احداث این واحدهای مسکونی آغاز شده است.