۳۶ واحد تولیدی در هرمزگان مجددا احیا شد

به گزارش سردبیر پرس، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، عنوان کرد: در راستای تامین گاز صنایع غرب بندرعباس و منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، مقرر شد طی یک ماه، اقداماتی توسط شرکت ملی گاز استان جهت رفع مشکل صورت گرفته و گاز به اندازه کافی در اختیار این […]

به گزارش سردبیر پرس، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، عنوان کرد: در راستای تامین گاز صنایع غرب بندرعباس و منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، مقرر شد طی یک ماه، اقداماتی توسط شرکت ملی گاز استان جهت رفع مشکل صورت گرفته و گاز به اندازه کافی در اختیار این واحدها قرار گیرد.
وی ادامه داد: در شش ماه نخست سال جاری، تعداد ۳۶ واحد تولیدی در استان هرمزگان که پیش از این تعطیل شده بودند، با حمایت ها و رفع موانع، احیا شدند و در مجموع برای سال جاری احیای ۱۲۰ واحد تولیدی در استان هرمزگان هدفگذاری شده است.
استاندار هرمزگان افزود: یکی از پروژه‌های مهم گردشگری که در شرق بندرعباس در حال اجراست، پارک آبی بندرعباس است که برای رفع مشکلات این پروژه و تکمیل آن تا پایان سال جاری تصمیماتی اتخاذ شد و از مدیران بانک های صادرات و پست بانک برای کمک به پیشبرد این پروژه تشکر و قدردانی می کنم.
همتی تصریح کرد: یک واحد فرآوری آبزیان در استان که از سال ۹۰ تعطیل بود، با رفع موانع فعال شده و اشتغال خوبی ایجاد کرده است که این واحد نیز مواردی با بانک صادرات داشت که در این جلسه رفع شد.
وی در ادامه از همکاری خوب دستگاه قضایی، رئیس کل دادگستری استان، دادستان و قضات در هرمزگان، اداره کل اطلاعات استان، سازمان بازرسی و بخش های نظارتی سپاه و نیروی انتظامی در راستای همکاری و هماهنگی خوب با دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در شرایط جنگ اقتصادی تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت: در این شرایط هماهنگی، همدلی و وحدت خوبی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و بخش خصوصی وجود دارد و با همفکری در راستای رفع موانع تصمیم گیری می شود و همه در کنار یکدیگر با اراده قوی در حال کار و تلاش هستیم تا اثر تحریم ها کاهش یافته و در جنگ اقتصادی بر دشمنان غلبه کنیم.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: استان هرمزگان در شرایط جنگ اقتصادی، استانی پرنشاط، پویا و فعال در حوزه های مختلف از جمله در حوزه عمرانی و سرمایه گذاری است و رونق امیدوار کننده‌ای در این استان وجود دارد.
همتی تاکید کرد: همه بخش ها در استان هرمزگان امیدوارانه در حال کار و تلاش و خدمت به مردم هستند و همه در تلاش هستیم و با رفع موانع و مشکلات ناشی از تحریم ها، پروژه ها و برنامه های گوناگون در استان با قدرت در حال اجراست.