۴۳ میلیاردتومان برای ارتقای ظرفیت ۱۴ طرح تولیدی ایلام مصوب شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام عصر روز یکشنبه در نشست تبصره (۱۸) و نهضت احیای واحدهای اقتصادی استان اظهار داشت: در این نشست ۴۳ میلیارد تومان برای ارتقا و سرمایه در گردش ۱۴ طرح از محل تسهیلات تبصره (۱۸) مصوب شد. وی میزان موفقیت در «طرح نهضت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام عصر روز یکشنبه در نشست تبصره (۱۸) و نهضت احیای واحدهای اقتصادی استان اظهار داشت: در این نشست ۴۳ میلیارد تومان برای ارتقا و سرمایه در گردش ۱۴ طرح از محل تسهیلات تبصره (۱۸) مصوب شد.
وی میزان موفقیت در «طرح نهضت احیا» را از معیاری‌های مهم در ارزشیابی مدیران حوزه اقتصادی عنوان کرد و افزود: نهضت احیای واحدهای اقتصادی در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر خنثی‌سازی تحریم‌ها، مردمی کردن اقتصاد، لزوم ایجاد سازوکاری منعطف، پاسخگو و مردم‌پایه برای رصد محیط و اتخاذ تدابیر و تصمیمات بهنگام و هوشمند با هدف احیا، نوسازی و فعال‌سازی واحدهای اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال است.
عباسی ادامه داد: این نهضت با مشارکت جدی مردم و استفاده حداکثری از اختیارات، ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان اجرا می‌شود.
معاون استاندار ایلام با تاکید بر توجه مدیران به احیا و حمایت از واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که مدیران دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و موسسات مالی به طرح نهضت احیا و ارتقا ظرفیت واحدها که با اشتغال و معیشت مردم ارتباط مستقیم دارد توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی اضافه کرد: برای نهضت احیا، بروکراسی‌های اداری باید حذف شود و بانک‌ها، موسسات مالی و دستگاه‌های اجرایی سرعت عمل خود را جذب اعتبارات بالا ببرند چراکه اعتبارات تسهیلات تبصره (۱۸) شناور است.

منبع : مهر