۴۴ مدرسه با معماری جدید احداث شد/رشد ۵ برابری اعتبارات

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهراله رخشانی مهر عصر چهارشنبه در آئین کلنگ زنی طرح آموزشی در محمودآباد با بیان اینکه سقف اعتبارات عمرانی ما نسبت به سال ۹۶ تاکنون رشد ۱۰ درصدی داشت، اظهار کرد: ۶.۱ دهم سال ۹۶ به حدود ۷ درصد افزایش پیدا کند تا رشد حدود ۵ برابری از اعتبارات عمرانی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهراله رخشانی مهر عصر چهارشنبه در آئین کلنگ زنی طرح آموزشی در محمودآباد با بیان اینکه سقف اعتبارات عمرانی ما نسبت به سال ۹۶ تاکنون رشد ۱۰ درصدی داشت، اظهار کرد: ۶.۱ دهم سال ۹۶ به حدود ۷ درصد افزایش پیدا کند تا رشد حدود ۵ برابری از اعتبارات عمرانی مدارس کشور داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه مدارس گذشته به مدارس پادگانی معروف شد و از نگاه معماری دیگر مورد قبول نیست، افزود: سلیقه خانواده‌ها و نوع نگاه معماری جدید نسبت به شکل ساخت مدارس تغییر کرده است بنابراین در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش زیر نظامی به‌عنوان فضا، تجهیزات و فنآوری مدارس ایجاد شده تا تحولی نو در آموزش رقم بخورد.
معاون وزیر و رئیس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: یکی از مواردی که سند تحول بنیادین به آن توجه دارد ساخت مدارس با معماری جدید و نوسازی مدارس گذشته است تا با نگاهی نو دانش‌آموزان در کانون تربیتی محله خود آموزش ببینند.
رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: تعامل بالا بین خانواده و مسئولان آموزش در ساختار مدرسه محله یا کانون تربیتی می‌تواند باعث تقویت بدنه زیستی شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۴ مدرسه آموزشی را با معماری جدید در کشور افتتاح کردیم، گفت: اواخر تیر ماه امسال نیز مجتمع حیات طیبه در مازندران افتتاح می‌شود.
تخصیص چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نوسازی مدارس کشور
معاون وزیر و رئیس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس کشور امسال تخصیص داده شد که طی هفته آینده در استان‌ها توزیع خواهد شد.
رخشانی‌مهر در سال ۱۴۰۰ مهم‌ترین بحث در سازمان نوسازی را استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس دانست و افزود: با توجه به بررسی‌های اولیه در شهرستان محمودآباد ۸ مدرسه استانداردسازی انجام نشد که امسال انجام می‌شود.
وی در پایان گفت: عمده پروژه‌های باقی مانده در این شهرستان استانی بوده که باید از نوسازی استان تأمین شود و بخشی از منابع ملی تأمین خواهد شد.