۴۴ نقطه پرحادثه در آذربایجان غربی ساماندهی شد

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در طول یکسال گذشته تعداد ۴۴ نقطه پر تصادف در سطح محورهای ارتباطی استان آشکار و آرام سازی شد که ۱۰ مقطع از نقاط پرحادثه با هزینه کرد ۶۷۰ میلیارد ریال اصلاح اساسی شده و ۱۲ نقطه نیز در حال اجرا است و این حجم […]

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در طول یکسال گذشته تعداد ۴۴ نقطه پر تصادف در سطح محورهای ارتباطی استان آشکار و آرام سازی شد که ۱۰ مقطع از نقاط پرحادثه با هزینه کرد ۶۷۰ میلیارد ریال اصلاح اساسی شده و ۱۲ نقطه نیز در حال اجرا است و این حجم از عملیات با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اصلاح شد که در صورت تأمین اعتبار سایر نقاط اصلاح خواهند شد.

وی ادامه داد: در ۲۲ نقطه پرتصادف استان شامل دوربرگردان‌های محور ارومیه – مهاباد، ارومیه – تبریز، بالستان، آرنسا، سه راهی دارلک، سه راهی ایواوغلی – ماکو، سه راهی پهلوان، محور گلمانخانه، اردوشاهی، آبگرم، ترشکان، کمربندی بوکان – سقز و شکریازی اقدامات زودبازده و تابلوگذاری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال انجام گرفته است.

شکری خاطرنشان کرد: طی سال گذشته در سطح استان عملیات برف روبی به میزان افزون بر ۱۰۵ میلیون متر مکعب که از این میزان افزون بر ۵۳ میلیون متر مکعب در راه‌های مرزی با تناژ کلی نمک پاشی به مقدار ۳۰۵۰۰ تن بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: جهت برقراری ارتباط مابین گشت‌های راهداری و مرکز مدیریت راه‌های استان، گشت‌های راهداری به ۱۲۳ دستگاه بی سیم خودرویی و ۳۹ بی سیم دستی مجهز شدند.

شکری از ارتقای سایت زمزیران خبر داد و اظهار کرد: ارتقا سایت زمزیران واقع در شهرستان سردشت و نصب دو دستگاه آنتن و تجهیزات بی سیم ثابت به منظور برقراری و تقویت ارتباط رادیویی در جنوب استان عملیاتی شده است.

وی با تاکید بر اینکه سامانه ۱۴۱ نقش حائز اهمیتی در مدیریت و زمان بندی سفر دارد، گفت: تعداد تماس‌های انجام یافته و پاسخ داده شده در سامانه ۱۴۱ طی یکسال گذشته ۲۱۴۷۰ تماس بوده و تعداد شکایات حمل و نقلی اعم از حوزه‌های باری، مسافری، ترانزیت و ایمنی مجموعاً ۲۲۷۴ شکایت ثبت شده است.

شکری گفت: در راستای اطلاع رسانی وضعیت جاده‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی استان و اعلام هرگونه محدودیت ترافیکی و انسداد راه‌ها بروز رسانی سامانه ۱۴۱ هر ۲ ساعت یکبار صورت می‌پذیرد.

منبع : مهر نیوز