۴۷ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی شناسایی شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کامبیز مهدی زاده، عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای شیوع کرونا در خراسان‌جنوبی ۵۵ هزار ۹۲۲ آزمایش کرونا انجام شده است که از این تعداد نتیجه ۳۵ هزار و ۴۵۴ آزمایش منفی و ۲۰ هزار و ۴۶۸ آزمایش نیز مثبت بوده است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کامبیز مهدی زاده، عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای شیوع کرونا در خراسان‌جنوبی ۵۵ هزار ۹۲۲ آزمایش کرونا انجام شده است که از این تعداد نتیجه ۳۵ هزار و ۴۵۴ آزمایش منفی و ۲۰ هزار و ۴۶۸ آزمایش نیز مثبت بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ آزمایش کرونا در استان خراسان‌جنوبی انجام شده است، بیان‌کرد: از این تعداد آزمایش ۴۷ بیمار جدید کرونا یی شناسایی شده است که ۱۲ بیمار بستری و ۳۵ نفر نیز سرپایی بوده است.
مهدی‌زاده ادامه‌داد: در حال حاضر ۱۹۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند که از این تعداد ابتلاء ۹۵ نفر به کرونا قطعی است.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ بیمار کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: حال پنج نفر از بیماران نیز وخیم گزارش شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون در خراسان‌جنوبی ۱۹ هزار و ۴۹۵ بیمار کرونایی بهبود یافته و یا دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنند، اظهارکرد: متأسفانه با فوت چهار هم استانی دیگر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان‌جنوبی به ۸۷۸ نفر رسید.