۴۸۰ کیلومتر از انهار گیلان لایروبی شد

محمد جواد خانی پور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: هر ساله به منظور افزایش راندمان شبکه‌های آبیاری و انهار به دلیل رشد گیاهان و شیب کم موجود در جلگه، انهار و زهکش ها لایروبی می‌شوند که تاکنون حدود ۴۸۰ کیلومتر از انهار و زهکش ها در استان لایروبی شده‌اند. وی با بیان اینکه […]

محمد جواد خانی پور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: هر ساله به منظور افزایش راندمان شبکه‌های آبیاری و انهار به دلیل رشد گیاهان و شیب کم موجود در جلگه، انهار و زهکش ها لایروبی می‌شوند که تاکنون حدود ۴۸۰ کیلومتر از انهار و زهکش ها در استان لایروبی شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد انهار و زهکش های استان لایروبی شده‌اند، تصریح کرد: در مجموع برای امسال لایروبی حدود ۵۰۰ کیلومتر از انهار و رودخانه‌های استان برنامه ریزی شده است.

خانی پور با اشاره به وجود ۳۷۰ سردهنه خاکی در سطح استان گیلان، افزود: ۳۵۶ مورد از این سردهنه ها بازسازی و آبگذاری و مابقی نیز در اسرع وقت آبگذاری خواهند شد.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای گیلان با تاکید بر استفاده از تمامی منابع آبی موجود در جهت تأمین آب کشاورزی ادامه داد: حدود ۶۰ درصد از ایستگاههای پمپاژ و چاه‌های عمیق تا کنون سرویس و راه اندازی شده و مابقی نیز در صورت نیاز وارد مدار بهره برداری خواهند شد.

وی ادامه داد: کشاورزان عزیز گیلانی ضمن رعایت تقویم زراعی، از اولین مرحله آبگذاری که هم اکنون در کانال‌های آبیاری جاری است، در جهت نشاکاری برنج استفاده کنند.

منبع : خبرگزاری مهر