۴ خانه محیط زیست تا پایان سال در مازندران راه اندازی می شود

عطا الله کاویان در حاشیه افتتاح دومین خانه محیط زیست استان مازندران در ایزدشهر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: ایزدشهر با توجه به موقعیتی که دارد از نظر محیط زیستی شهر بسیار مهمی است و تعاملات بسیارخوبی با شهردار و مجموعه مدیریت شهری تاکنون در این زمینه برقرار شده است. وی افزود: […]

عطا الله کاویان در حاشیه افتتاح دومین خانه محیط زیست استان مازندران در ایزدشهر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: ایزدشهر با توجه به موقعیتی که دارد از نظر محیط زیستی شهر بسیار مهمی است و تعاملات بسیارخوبی با شهردار و مجموعه مدیریت شهری تاکنون در این زمینه برقرار شده است.
وی افزود: در کل کشور خانه‌های محیط زیست در استان‌های مختلف شروع به فعالیت کرده و در استان مازندران نیز تاکنون دو خانه در بهشهر و ایزدشهر افتتاح شده و تا پایان سال در چهار شهرستان دیگر افتتاح خانه محیط زیست صورت خواهد پذیرفت.
وی با اشاره به شعار سال محیط زیست “محیط زیست مردم‌پایه، هوشمند و فناورانه” گفت: این این شعار برگرفته از شعار سال مقام معظم رهبری ست که توجه ویژه ای به اشتغال دانش‌بنیان داشته اما بر مردم‌پایه بودن اقدامات محیط زیست تاکید بیشتری دارد.
کاویان اضافه کرد: مطابق با اصل ۵۰ قانون اساسی همه آحاد مردم در قبال محیط زیست مسئولند و بدین‌جهت پویش مردمی شکل گرفته تا در سراسر کشور خانه‌محیط زیست ایجاد گردد.
این مسئول یکی از اصول مهم در حوزه محیط زیست را مشارکت همگانی در حوزه حفاظت از محیط زیست برشمرد و افزود: ما به عنوان نهادی نظارتی و حاکمیتی در کنار مردم هستیم.
مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست هدف از راه اندازی این خانه را مردمی کردن برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برشمرد و ادامه داد: این مشارکت می‌تواند هم بستری باشد در تدوین برنامه‌های سازمان و هم برای گفتگو، شناسایی و مطرح نمودن مباحث، مسائل و مشکلات مدیریت شهری در حوزه زیست محیطی که قطعاً بزرگترین دستاورد آن جلب مشارکت مردمی در حوزه محیط زیست است، مسئله‌ای که در طول این سال‌ها مغفول مانده است.
کاویان ساحل، آلودگی‌های مربوط به ساحل و سرازیر شدن سرشاخه‌ها و چوب آلات پس از هر بار بارندگی به دریا، صید، شکار، فاضلاب‌های شهری و غیره را از دغدغه‌های مهم محیط زیست در ایزدشهر عنوان کرد و افزود: امیدواریم خانه محیط زیست در ایزدشهر با حضور فعالین این حوزه، مردم و سمن‌ها در قالب منشوری که سازمان حفاظت محیط زیست تعریف کرده، پررونق باشد.

منبع : مهر نیوز