۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی یزد پرداخت شد

فریبا آیت اللهی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانوارها است، اظهار کرد: از مرداد سال جاری تاکنون به ۷۱۰ طرح مشاغل خانگی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد. وی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده، سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی […]

فریبا آیت اللهی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانوارها است، اظهار کرد: از مرداد سال جاری تاکنون به ۷۱۰ طرح مشاغل خانگی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد.
وی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده، سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی از ۸۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت که افزایش ۱۷ درصدی داشته است.
آیت اللهی ادامه داد: با اجرای صحیح سیاست های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، ۶ هزار مجوز مشاغل خانگی در سطح استان صادر شده است.
وی با اشاره به سهم اشتغال ایجاد شده این طرح‌ها در استان افزود: با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۹۵۰ فرصت شغلی جدید در استان فراهم شده و بقیه تسهیلات به طرح‌ها از سوی بانکها در حال پرداخت است.

منبع : مهر نیوز