۵۱۰ تُن میگوی تولیدی گلستان صادر شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا محرابی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در سال گذشته، هزار و ۵۴۱ تُن میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان تولید که ۳۳ درصد محصول آن به کشورهای آسیایی صادر شد. مدیرکل دامپزشکی گلستان توضیح داد: ۵۱۰ تُن میگوی استحصالی به کشورهای چین، عمان و امارات متحده […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامرضا محرابی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در سال گذشته، هزار و ۵۴۱ تُن میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان تولید که ۳۳ درصد محصول آن به کشورهای آسیایی صادر شد.
مدیرکل دامپزشکی گلستان توضیح داد: ۵۱۰ تُن میگوی استحصالی به کشورهای چین، عمان و امارات متحده عربی و ۷۳۵ تُن میگو هم به سایر استان‌های کشور حمل شده است.
وی افزود: در سال گذشته کارشناسان این اداره کل عملیات پایش و نظارت بهداشتی بر ۷۴ مزرعه میگو با تراکم ذخیره‌سازی ۱۱۱ هزار قطعه میگو در هکتار را به نحو مطلوبی اجرایی کردند و خوشبختانه چالش بهداشتی شاهد نبودیم.
محرابی به کیفیت بالای میگو تولید شده در مجتمع پرورش آبزیان گمیشان اشاره کرد و گفت ۹۰ درصد تولیدات این سایت قابلیت صادرات به سایر کشورها را دارد.
منبع : مهر نیوز