۵ مجموعه ورزشی در سطح مدارس خرم‌آباد احداث می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، تفاهم نامه همکاری اجرای برنامه‌های تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو و مدیران مدارس منتخب اجرای طرح امضا شد. در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو گفت: نگاه ما به مقوله ورزش نگاه تربیتی است و اعتقاد داریم با فعالیت‌های ورزشی می‌توان […]

به گزارش سردبیر پرس، تفاهم نامه همکاری اجرای برنامه‌های تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو و مدیران مدارس منتخب اجرای طرح امضا شد.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو گفت: نگاه ما به مقوله ورزش نگاه تربیتی است و اعتقاد داریم با فعالیت‌های ورزشی می‌توان روحیه جوانمردی و اخلاق را در دانش‌آموزان پرورش دهیم و با شناسایی استعدادها آنان را به مسیر درست هدایت کنیم.

بهاروند گفت: از نقش فعالیت‌های ورزشی در یادگیری انسان نیز نباید غافل شد و فعالیت‌های بدنی موجب ایجاد تمرکز و انگیزه در ذهن می‌شود، امیدواریم از این فضای ورزشی ارزشمند پهلوانان و قهرمانانی پرورش یابد که بعدها موجب افتخار این منطقه و استان شود.

وی افزود: هدف از گسترش فضای ورزشی ایجاد زمینه نشاط و شادابی بیشتر جوانان و ترویج آشتی با ورزش در جامعه است.

بهاروند ادامه داد: یکی از ساحت‌های شش گانه تربیتی سند تحول، ساحت تربیت زیستی و بدنی بوده که شرایط کرونایی در حال حاضر که کم تحرکی دانش آموزان را در پی داشته است.

بنابراین گزارش، تفاهم نامه طرح شهید سلیمانی با موضوع بهینه سازی و متناسب سازی فضای درون مدرسه‌ای (سالن ورزشی سقف بلند، زمین چمن مصنوعی و زمین ساحلی) در راستای اجرای راهکار ۶-۶ سند تحول بنیادین و ایجاد شبکه ای از محیط‌های یادگیری و راهکار ۳-۱۴ سند مذکور با موضوع طراحی مناسب فضای ورزشی در تمام مدارس و تبدیل به احسن کردن مجموعه‌های دارای کاربری ورزشی با اولویت مناطق محروم و مدارس دخترانه با ۲۴ شهرستان منطقه منعقد خواهد شد.

در این تفاهم نامه احداث پنج مجموعه ورزشی در سطح مدارس ناحیه مورد تأیید قرار گرفته است.

منبع : مهر نیوز