۵ میلیون مددجوی بهزیستی در کشور پشت نوبت دریافت مستمری هستند

به گزارش سردبیر پرس، سید مرتضی حسینی ظهر پنجشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود پنج میلیون مددجوی بهزیستی در کشور پشت نوبت دریافت مستمری ماهانه قرار دارند، اظهار کرد: کاهش جمعیت پشت نوبت با اولویت افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید از سیاست‌های بهزیستی است. وی […]

به گزارش سردبیر پرس، سید مرتضی حسینی ظهر پنجشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود پنج میلیون مددجوی بهزیستی در کشور پشت نوبت دریافت مستمری ماهانه قرار دارند، اظهار کرد: کاهش جمعیت پشت نوبت با اولویت افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید از سیاست‌های بهزیستی است.
وی با بیان اینکه بر اساس تورم مستمری پرداختی به مددجویان بهزیستی جوابگوی نیازهای مددجویان و خانواده‌ها نیست، عنوان کرد: مستمری مددجویان بهزیستی امسال ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مستمری ماهانه مددجویان تحت پوشش از محل اعتبارات سازمان بهزیستی و اعتبارات فقر مطلق تأمین و پرداخت می‌گردد، تصریح کرد: سال گذشته مستمری خانواده‌های یک تا پنج نفر تحت پوشش بهزیستی بین ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده است.
حسینی با اشاره به اینکه بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش بهزیستی هستند، مطرح کرد: اعتبارات سازمان بهزیستی امسال ۴۵ درصد افزایش یافته است.
وی مسکن، اشتغال و معیشت را از اولویت‌های کاری سازمان بهزیستی عنوان کرد و افزود: طرح توانمندسازی به عنوان یکی از اولویت‌های بهزیستی با هدف شناسایی مزیت‌های منطقه‌ای، استعدادیابی مددجویان، ایجاد اشتغال، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی و پرداخت تسهیلات حمایتی و تبصره ۱۶ انجام خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان اعتباری بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: این در حالی است که برای این طرح امسال تنها دو هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
حسینی با اشاره به تحقق صد در صدی اعتبارات قانون جامع حمایت از معلولان در سال گذشته، اظهار کرد: اعتبار این طرح در سال قبل هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.