۵ هزار اصله نهال در دهستان «ریگ» توزیع شد/ اجرای پویش درخت‌یاری

روح الله شهبازی در گفتگو با سردبیر پرس با بیان اینکه درخت‌یاری یک حرکت مردمی و جهادی در راستای فرهنگ‌سازی کاشت درخت‌های مثمر و بومی است، اظهار کرد: این پویش با هدف کمک به اقشار کمتر برخوردار شکل گرفت تا ثمرات این درختکاری را با کمک درخت‌یاران به دستان آنان برساند. وی عنوان کرد: در […]

روح الله شهبازی در گفتگو با سردبیر پرس با بیان اینکه درخت‌یاری یک حرکت مردمی و جهادی در راستای فرهنگ‌سازی کاشت درخت‌های مثمر و بومی است، اظهار کرد: این پویش با هدف کمک به اقشار کمتر برخوردار شکل گرفت تا ثمرات این درختکاری را با کمک درخت‌یاران به دستان آنان برساند.
وی عنوان کرد: در این پویش هر فرد یا گروهی می‌تواند با تهیه و کاشت درختان مثمر در به نتیجه رسیدن این هدف بزرگ گامی کوچک اما مهم بردارند.
مسئول گروه جهادی امام رضا (ع) لردگان با اشاره به اینکه بنیاد علوی و گروه جهادی امام رضا (ع) برای کمک به این پویش با تمام ظرفیت پای کار آمده‌اند، تصریح کرد: کاشت نهال برای قشر ضعیف و آسیب دیده در این شهرستان کلید خورده است.
شهبازی با بیان اینکه کاشت نهال یک کمک پایدار به مردم محروم در مناطق مختلف شهرستان است، مطرح کرد: این درختان باید یاری شوند تا به ثمر برسند و گروه‌های بومی جهادی برای رسیدن به این هدف پای کار آمده است.
وی افزود: خانواده‌های همراه این پویش نسبت به نهال کاشته شده‌شان احساس مالکیت دارند بنا بر این این درختان را حفظ و حراست می‌کنند.
مسئول گروه جهادی امام رضا (ع) لردگان با اشاره به اینکه پویش درخت‌یاری خانواده‌های ضعیف را توانمند می‌کند، گفت: محیط زیست حیات تپنده کشور است و آسیب‌های بی توجهی به آن به مردم می‌رسد و حفظ آن چرخه اقتصاد کشور را به شکوفایی می‌رساند.
شهبازی با بیان اینکه پنج هزار نهال مثمر در بین متقاضیان در دهستان «ریگ» توزیع شده است، ادامه داد: بیش از دو میلیارد ریال اعتبار در راستای تهیه و توزیع این درختان با همکاری بنیاد علوی و خیران تأمین و هزینه شده است.
وی بادام، گردو و گیلاس را ارقام درختان توزیع شده در این منطقه عنوان کرد و گفت: این درختان در بین ۴۰ کشاورز کم بضاعت و نیازمند دارای زمین و آب مناسب توزیع شده است.
مسئول گروه جهادی امام رضا (ع) لردگان با اشاره به اینکه درختکاری و درخت‌یاری یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها باید در این زمینه احساس تکلیف کنند.