۶کشته و ۱۷مصدوم درپی تصادفات رانندگی تعطیلات نوروز درشهرستان مهر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون متأسفانه ۶ نفر در محورهای منتهی به شهرستان جان خود را از دست داده‌اند. هادی اکبری ادامه داد: علت عمده این تصادفات عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توانایی در […]

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون متأسفانه ۶ نفر در محورهای منتهی به شهرستان جان خود را از دست داده‌اند.

هادی اکبری ادامه داد: علت عمده این تصادفات عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه بوده است.

وی وضعیت نامناسب جاده‌ها و ایمن نبودن وسایل نقلیه را از دیگر عوامل بالا بودن تلفات در تصادفات رانندگی خواند.

وی اظهار کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک از مسافران می‌خواهیم که مقررات را رعایت کنند و بازگشت از سفر خود را به اول صبح موکول کنند چرا که معمولاً بین نیمه شب تا شش صبح پرمخاطره‌ترین ساعات برای رانندگی است.

مسئول اورژانس جاده ایی ۱۱۵ شهرستان مهر نیز گفت: طبق آمارهای کشوری اگر چه حجم تردد خودروها در جاده‌ها در مقایسه با مدت مشابه دو سال قبل افزایش داشته است، اما خوشبختانه روند تصادفات صعودی نبوده است.

حمید قاسمی ضمن تاکید بر تقویت اورژانس بین جاده ایی برای سرعت عمل در خدمت رسانی افزود: با توجه به شروع موج دوم سفرهای نوروزی، داشتن هوشیاری و استراحت کافی در طول رانندگی؛ توجه به سرعت مطمئنه؛ پرهیز از هرگونه انحراف بی مورد به چپ و راست و رعایت فاصله‌ها می‌تواند به کاهش آمار سوانح و تصادفات رانندگی کمک بزرگی کند چرا که رفتارهای پر خطر در رانندگی می‌تواند حادثه آفرین باشد.

منبع : مهر نیوز