۶۰ درصد بستری شدگان کرونا بالای ۵۰ سال سن دارند

علیرضا زالی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس شرایط موجود شیوع ویروس کرونا برای افراد مسن و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، بیاری های ریوی و… نامناسب توصیف کرد و افزود: در استان تهران ۶۰ درصد از بستری شدگان بالای ۵۰ سال سن دارند. وی ادامه داد: واکسیناسیون طی یک سال اخیر مناسب بوده […]

علیرضا زالی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس شرایط موجود شیوع ویروس کرونا برای افراد مسن و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، بیاری های ریوی و… نامناسب توصیف کرد و افزود: در استان تهران ۶۰ درصد از بستری شدگان بالای ۵۰ سال سن دارند.
وی ادامه داد: واکسیناسیون طی یک سال اخیر مناسب بوده است و همین امر سبب کاهش مرگ و میرهای کرونایی شده و به همین دلیل از مردم می‌خواهیم، حتماً به تزریق دزهای تکمیلی و نیز دز یادآور اهمیت دهند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران گفت: توصیه ما به شهروندان این است که کسانی که بیش از شش ماه از آخرین تلقیح واکسن در آن‌ها گذشته دز یادآور را تزریق کنند.
وی تاکید کرد: نباید فرصت تزریق واکسن را از دست بدهیم و از مردم عزیز می‌خواهم، هرچه سریع‌تر برای تزریق واکسن مراجعه کنند، که تزریق واکسن به خصوص برای کادر درمان و افراد مسن و افرادی که سابقه بیماری‌های زمینه‌ای دارند و در گروه‌های پرخطر قرار دارند،، اهمیت ویژه ای دارد.