۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش سردبیر پرس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۶ هزار و ۹۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از […]

به گزارش سردبیر پرس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۶ هزار و ۹۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۸۲۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۲۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۲ هزار و ۳۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی در اثر این بیماری جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۷۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت میلیون و ۵۲ هزار و ۳۳۰ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۱ هزار و ۴۸۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۶۸ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۷۳ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر