۶۵ هزار ناوگان باری فرسوده کشور تا پنج سال آینده نوسازی می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد اسلامی در آئین بهره‌برداری از ۱۱ کیلومتر واریانت چهار خطه محور اصفهان- اردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس ارزیابی‌ها ۶۵ هزار ناوگان بالای ۴۰ سال در ناوگان باری کشوری فعال است که برنامه ریزی شده در یک بازه زمانی حداکثر پنج ساله نوسازی این‌ها شروع شود. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد اسلامی در آئین بهره‌برداری از ۱۱ کیلومتر واریانت چهار خطه محور اصفهان- اردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس ارزیابی‌ها ۶۵ هزار ناوگان بالای ۴۰ سال در ناوگان باری کشوری فعال است که برنامه ریزی شده در یک بازه زمانی حداکثر پنج ساله نوسازی این‌ها شروع شود.
وی افزود: قراردادهایی با کارخانه‌های داخل کشور و مطابق با استانداردهای وزارت راه وجود دارد و همچنین مجوز واردات کامیون گرفته شده و با یک برنامه زمان بندی شده نوسازی انجام می‌شود که هدف آن صرفه جویی در سوخت، ارتقای ایمنی است.
وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: نکته حائز اهمیت این است که طرح به صورت جایگزین انجام می‌شود و کارت هوشمند کامیون فعالی که جایگزین می‌شود با سه سال ساخت است و از سوی دیگر برای خوردوهای داخلی که برای آنها ۸۰ درصد تسهیلات در نظر گرفته شده تا با تحویل کامیون فرسوده خود، را جایگزین کنند.
اسلامی درباره تمهیدات برای افزایش بهره‌روی حمل و نقل کشور، گفت: حمل و نقل هوشمند در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که شامل راه هوشمند، سامانه حمل و نقل هوشمند و نظارت مدیریتی- هدایتی هوشمند است و در قالب نرم افزار طراحی شده است.
وی ادامه داد: اتوبان‌های جدیدی که در کشور بهره برداری می‌شود مانند آزادراه تهران- شمال و غدیر از نوع هوشمند بوده و امید است بتوان با مدیریت سرعت، بهره وری را در سطح راه‌ها ارتقا داد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی متأسفانه شغل راهداری را تصدی‌گری می‌دانند و این خلاف ماهیت امر است، گفت: در حالی که راهداری یک کار حاکمیتی و شبانه روزی است و در جاده‌ها نیاز به حضور و نظارت است یا در شرایط بلایای طبیعی راهداری یک جریان آماده به کار است. امیدواریم بتوان موانع را برطرف کرد.
اسلامی اضافه کرد: این نیروهای خدوم که شبانه روز جانفشانی می‌کنند متأسفانه وقتی دچار حادثه می‌شوند هیچ مزایایی برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود که این مشکلات باید برطرف شود.

منبع : خبرگزاری مهر