۶۷۸ شعبه اخذ رای به شعب اخذ رای آذربایجان غربی افزوده شد

قنبر کریم نژاد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با تأکید بر فراهم سازی زمینه‌های حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار کرد: همه ما باید در جهت حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی تلاش کنیم چرا که حضور مردم ضامن انقلاب و نظام است و آینده کشور و امنیت کشور را تضمین […]

قنبر کریم نژاد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با تأکید بر فراهم سازی زمینه‌های حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار کرد: همه ما باید در جهت حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی تلاش کنیم چرا که حضور مردم ضامن انقلاب و نظام است و آینده کشور و امنیت کشور را تضمین کرده و ایجاد قدرت و بازدارندگی می‌کند.
وی با بیان اینکه بازرسان انتخابات باید با بازرسی سالم و قاطع موجب تضمین سلامت انتخابات و مشروعیت و مقبولیت آن باشند، ادامه داد: هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی بر اساس وظایف و اختیارات قانونی و به‌منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح قانون انتخابات و صیانت از آرای مردم شریف و متدین آذربایجان غربی، از ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رأی بازرسان ویژه خود را به شهرستان‌های تابعه اعزام کرده است.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی افزود: این بازرسین تا پایان مرحله اخذ رأی و اعلام نتیجه با بررسی کلیه فعالیت‌های مرتبط با برگزاری انتخابات اعم از فعالیت‌های هیئت‌های اجرایی، نظارتی و غیره گزارش‌هایی تهیه و به هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی ارائه خواهند نمود تا در بررسی صحت انتخابات مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
انتخابات در ۴۳ بخش آذربایجان غربی برگزار می‌شود
کریم نژاد با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات، تأکید کرد: این دوره از انتخابات در آذربایجان غربی در ۱۷ شهرستان، ۴۳ بخش برگزار می‌شود، افزود: در این دوره از انتخابات به دلیل شیوع بیماری کرونا ۶۷۸ شعبه اخذ رأی نسبت به انتخابات گذشته افزوده‌شده تا روند جمع‌آوری و اخذ آرا به‌راحتی انجام گیرد.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی با اشاره به حضور ناظرین شورای نگهبان پای صندوق‌های رأی، اضافه کرد: برای هر شعبه به‌طور میانگین ۳.۵ نفر ناظر سازمان‌دهی و آموزش داده‌شده است.
کریم نژاد با اشاره به اینکه با تعامل‌های سازنده و هم‌افزایی باید موجبات حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم، تأکید کرد: در حال حاضر آذربایجان غربی ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۳ نفر جمعیت دارد که تعداد ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۷۷ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.
وی با تأکید بر اینکه ۱۸ سال تمام از شرایط اصلی رأی دادن است، بیان کرد: ۷۱ درصد جمعیت استان حائز شرایط رأی دادن هستند و از این تعداد ۶۴ هزار و ۹۵۱ نفر رأی اولی خواهند بود.
بازرسان تا پایان شمارش آرا در محل مأموریت خود حضور دارند
کریم نژاد گفت: حضور به‌موقع و زودتر از عوامل اجرایی و نظارتی در روز رأی‌گیری و حتی یک روز قبل، تسلط کامل به قوانین موجود، مراقبت و نظارت بر امحای هرگونه آگهی و آثار تبلیغاتی قبل از شروع اخذ رأی در محل و محدوده شعبه اخذ رأی، ارائه گزارش فوری و به‌موقع از تخلفات انتخاباتی به هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، رسیدگی و ارائه گزارش در مورد چگونگی حفظ بی‌طرفی مجریان و ناظران انتخابات، جانب‌داری و یا عدم جانب‌داری آنان، کنترل اخذ رأی مکرر از یک رأی‌دهنده از دیگر وظایف بازرسان انتخاباتی است.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی اظهار داشت: بازرسان فقط باکارت شناسایی صادره از جانب هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی مجاز به حضور در محل شعبات اخذ رأی هستند.
قنبر کریم نژاد رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آذربایجان غربی ادامه داد: ثبت وقایع به دور از تمایلات، شتاب‌زدگی و ذهنیت شخصی، عدم ترک شهرستان محل مأموریت تا پایان شمارش آرا و اطمینان از تحویل صندوق‌ها به فرمانداری و تکمیل گزارش‌های پایان بازرسی پس از شمارش آرا از دیگر وظایف بازرسان انتخابات است.

منبع : مهر نیوز