۷بیمار کرونایی در آذربایجان غربی جان باختند/شناسایی۲۰۳بیمار جدید

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۹ بیمار در استان فوت شدند که پی. سی. آر هفت بیمار مثبت و دو بیمار دیگر منفی بود. وی ادامه داد: در این مدت ۲۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در […]

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۹ بیمار در استان فوت شدند که پی. سی. آر هفت بیمار مثبت و دو بیمار دیگر منفی بود.
وی ادامه داد: در این مدت ۲۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و ۹۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند که از این تعداد تست ۱۲ بیمار مثبت بود.
ولی زاده گفت: در حال حاضر ۳۵۳ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بستری بوده که تست ۱۵۳ نفر از آنان مثبت است و از این تعداد ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته تعداد یکهزار و ۸۶۷ دز واکسن در استان تزریق شده که تعداد واکسن‌های تزریق شده تاکنون به شش میلیون و ۱۶۳ هزار دُز رسیده است.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه روند ابتلاء، بستری و آمار فوتی‌ها در استان صعودی است، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل پروسه واکسیناسیون همچنان ضروری است و شهروندان باید از هرگونه اجتماعات پرهیز کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه محدودیتی در تزریق واکسن‌های مربوط به کرونا در استان وجود ندارد، ادامه داد: محدودیتی در تزریق واکسن‌های مربوط به کرونا به استثنای آسترازنکا در این استان وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا در کنار پایگاه‌های واکسیناسیون و مراکز خدمات جامع سلامت، فعالیت تیم‌های سیار واکسیناسیون نبود محدودیت در تزریق واکسن کرونا نیز افزایش یابد.
ولی زاده با بیان اینکه متأسفانه استقبال از واکسیناسیون پایین بوده و عادی‌انگاری و چالش افراد ضد واکسن باعث کاهش استقبال از این امر شده است، اظهار کرد: مردم مطمئن باشند که افزایش واکسیناسیون به منظور رساندن به ضریب اطمینان ایمنی‌زایی در جامعه الزامی است.

منبع : مهر نیوز