۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان جنوبی بستری هستند

کامبیز مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس بیان کرد: تاکنون ۸۸ هزار و ۱۱۵ آزمایش مولکولی از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که تست ۳۱ هزار و ۹۱۴ نفر مثبت بوده است. وی از انجام ۱۷۹ آزمایش جدید تشخیص کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس […]

کامبیز مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس بیان کرد: تاکنون ۸۸ هزار و ۱۱۵ آزمایش مولکولی از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که تست ۳۱ هزار و ۹۱۴ نفر مثبت بوده است.
وی از انجام ۱۷۹ آزمایش جدید تشخیص کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس این آزمایش‌ها ۶۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از این تعداد ۱۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و ۴۳ مورد سرپایی بوده است.
مهدی زاده اظهار کرد: از موارد مثبت ۲۰ مورد از بیرجند، دو مورد درمیان، یک مورد خوسف، هشت مورد طبس و فردوس و ۹ مورد مربوط به هرکدام از شهرستان‌های زیرکوه و نهبندان بوده است.
مهدی زاده بیان کرد: در حال حاضر ۱۶۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که ۷۰ مورد آنها بیمار قطعی مبتلا به کرونا هستند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از این تعداد ۱۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۹ نفر نامساعد است.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با فوت دو نفر ناشی از کرونا، شمار قربانیان این ویروس به هزار و ۱۶۲ نفر رسیده است.

منبع : خبرگزاری مهر