۷۱۰۰ دلار ارز قاچاق همراه مسافر در ماکو توقیف شد

سردار یحیی حسین خانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در راستای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز از مرزهای زمینی، مرزبانان مستقر در پست مرزی گمرک “بازرگان” حین کنترل و بازرسی مترددین عبوری به فردی اهل کشور ترکیه که قصد خروج از مرزهای کشور را داشت، مشکوک شدند. وی افزود: مرزبانان […]

سردار یحیی حسین خانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در راستای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز از مرزهای زمینی، مرزبانان مستقر در پست مرزی گمرک “بازرگان” حین کنترل و بازرسی مترددین عبوری به فردی اهل کشور ترکیه که قصد خروج از مرزهای کشور را داشت، مشکوک شدند.

وی افزود: مرزبانان برابر موازین شرعی و حقوق شهروندی اقدام به بازرسی وی کرده و در این راستا موفق به کشف ۷ هزار و ۱۰۰ دلار قاچاق شدند.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی ارزهای کشف شده را یک میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این عملیات یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی صلاح شد.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مرزبانان برای تحقق شعار سال از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد و در مرزهای شمال غرب کشور با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد قاطع خواهند کرد.