۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور وجود دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا قربانی‌زرین، شامگاه سه شنبه در جلسه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استانداری زنجان، گفت: در کشور ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال وجود دارد که فعالیت آن‌ها توسط دبیرخانه ارزیابی می‌شود. وی همچنین تعداد شرکت‌های فعال دانش‌بنیان استان زنجان را ۷۸ مورد اعلام کرد و ابراز داشت: با توجه به ظرفیت‌های […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا قربانی‌زرین، شامگاه سه شنبه در جلسه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استانداری زنجان، گفت: در کشور ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال وجود دارد که فعالیت آن‌ها توسط دبیرخانه ارزیابی می‌شود.
وی همچنین تعداد شرکت‌های فعال دانش‌بنیان استان زنجان را ۷۸ مورد اعلام کرد و ابراز داشت: با توجه به ظرفیت‌های علمی و نیروی انسانی این تعداد شرکت برای زنجان کم و در واقع ناچیز است.
معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، به خدمات مالی و اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: این صندوق در ارائه تسهیلات، ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی با شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری می‌کند.
قربانی زرین تاکید کرد: صندوق در حال حاضر هر نوع حمایتی را که لازم باشد انجام می‌دهد به این صورت که حتی هسته‌های علمی دانشگاهی را هم با هدف بازگشایی گره از کارها حمایت می‌کند.
وی ضریب نفوذ کل صندوق را در استان زنجان ۶۴ اعلام کرد و گفت: زنجان به همراه استان البرز کمترین نفوذ را در سطح کشور دارد.
معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ابراز کرد: شرکت‌های زنجانی در جذب منابع موفق بوده‌اند و پایین بودن آمار شرکت‌ها، ضریب آن‌ها را در نفوذ کاهش داده است و من تضمین می‌دهم صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ۱۰ برابر تسهیلات ارائه شده توسط صندوق استان را به شرکت‌ها پرداخت خواهد کرد.
قربانی‌زرین از همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با ۱۵ بانک خبر داد و گفت: در این همکاری بانک‌ها اقدام به بازاریابی کرده و در واقع خدمات این صندوق از طریق درگاه و به صورت غیرمتمرکز ارائه می‌شود.