۸۴ پروژه عمرانی در میناب همزمان با دهه فجر آماده افتتاح است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید سلحشور دوشنبه شب در جمع خبرنگاران با اعلام پروژه های دهه مبارک فجر بیان داشت: مجموع کل پروژه ها در ۴ بخش به تفکیک است. در بخش مرکزی ۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان آماده افتتاح و کلنگ زنی است که ۶۲.۴ درصد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید سلحشور دوشنبه شب در جمع خبرنگاران با اعلام پروژه های دهه مبارک فجر بیان داشت: مجموع کل پروژه ها در ۴ بخش به تفکیک است. در بخش مرکزی ۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان آماده افتتاح و کلنگ زنی است که ۶۲.۴ درصد از کل اعتبارات را به خود اختصاص داده است. بخش بندزرک با ۸پ روژه و با اعتبار بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان، ۷ درصد از کل اعتبارات، بخش توکهور با ۱۱ پروژه و با اعتبار بالغ بر ۵۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان، ۲۳ درصد از کل اعتبارات و بخش سندرک با ۱۰ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان، ۷.۶ درصد از کل اعتبارات را به خود اختصاص داده اند.
وی عنوان کرد: در توسعه و خدمات شهری، روستایی و عشایری ۲۰ پروژه با اعتبار ۹ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومان در دهه فجر آماده بهره برداری است. در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات ۳۸ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۳۴ میلیارد و ۱۰۳ میلیون تومان، در فصل بهداشت و درمان ۴ پروژه و با اعتبار ۴ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان و در فصل آموزش و پرورش عمومی ۷ پروژه و با اعتبار ۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان همزمان با دهه فجر افتتاح می شود.
معاون استانداری هرمزگان ادامه داد: در فصل حمل و نقل با مشارکت دهیاری ها ۶ پروژه و با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان، فصل انرژی با ۸ پروژه با اعتبار بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۳۲۷ میلیون تومان و در فصل ورزش و تفریحات ۱ پروژه با اعتبار ۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
وی خاطرنشان کرد: پروژه های بخش خصوصی، سرمایه گذاری، تولیدی و خدماتی (اقتصادی) با ۱۳ پروژه و با اعتبار بالغ بر ۱۲۱ میلیارد تومان و با اشتغال ۳۵۰ نفر سهم ۵۰.۲ درصدی از کل اعتبارات را دارند. همچنین پروژه های بخش عمرانی با ۷۱ پروژه و با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان سهم ۴۹.۸ درصدی را دارا هستند.
فرماندار ویژه میناب عنوان کرد: پروژه بسته بندی میگو، ماهی، فیله ماهی، گوشت ماهی و فرآوری انواع بی مهره گان با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان واقع در شهرک صنعتی میناب – تیرور، پروژه گلخانه با اعتبار بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان واقع در روستای چاه شریف بخش توکهور، پروژه پایگاه سلامت خلیج فارس با اعتبار ی بالغ بر ۱ میلیارد تومان واقع در شهر میناب بلوار خلیج فارس، پروژه مدرسه شش کلاسه یاسر با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان واقع در روستای گرازوئیه بخش بندزرک و پروژه ۹ کلاسه آیت الله امینی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان واقع در شهر میناب بلوارآل محمد از پروژه های شاخص دهه فجر در میناب است.