۸۷۳ واحد صنفی متخلف در دزفول پلمب شدند

محمدعلی شفیعی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از ابتدای فروردین‌ماه سال جاری تا پایان شهریورماه، تعداد ۴۷ هزار و ۶۷۷ بازدید توسط بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت دزفول از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان به عمل آمده است. وی با بیان اینکه این بازدیدها منجر […]

محمدعلی شفیعی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از ابتدای فروردین‌ماه سال جاری تا پایان شهریورماه، تعداد ۴۷ هزار و ۶۷۷ بازدید توسط بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت دزفول از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان به عمل آمده است.
وی با بیان اینکه این بازدیدها منجر به پلمب ۸۷۳ واحد صنفی متخلف شده است، افزود: ۷ هزار و ۴۶۸ بازدید از این تعداد (معادل ۱۵.۶۶ درصد) به‌صورت مشترک با سایر ادارات و سازمان‌های مرتبط ازجمله فرمانداری، صمت، اتاق اصناف، پلیس اماکن، بسیج و هلال احمر بوده است.
رئیس مرکز بهداشت دزفول عنوان کرد: این بازدیدها منجر به صدور ۹ هزار و ۵۱۴ اخطاریه (معادل ۱۹.۹۵ درصد) برای اصناف متخلف شد، همچنین ۸۷۳ مورد از این اخطاریه‌ها (معادل ۹.۱۷ درصد) نیز منجر به پلمب اصناف متخلفی شده که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه بوده‌اند.
شفیعی نیا اضافه کرد: همچنین در طول این مدت بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت دزفول تعداد ۵۴۵ نمونه مواد غذایی گرفته‌اند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۰۱ کیلوگرم (حدود ۱۱ تن) انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.
وی تصریح کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت همچنین به‌منظور نظارت بر کیفیت آب آشامیدنی، تعداد یک هزار و ۱۳۵ نمونه‌برداری آب و ۳۵ هزار و ۱۶۳ مورد کلرسنجی را نیز انجام داده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت دزفول در ادامه خواستار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان و تزریق به‌موقع واکسن کرونا شد و گفت: همگان باید نقش خود را در کنترل همه‌گیری کرونا و تأمین سلامت جامعه به‌خوبی ایفا کنند. ضمن اینکه بازرسی‌های بهداشتی ویژه همه‌گیری بیماری کرونا در دزفول همچنان با جدیت ادامه دارد و با اصناف متخلف نیز مطابق با قانون برخورد خواهد شد.
شفیعی نیا از عملکرد، اقدامات و تلاش‌های مستمر بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت دزفول قدردانی کرد.
به گزارش مهر، دزفول در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر