۸۹ درصد نانوایی‌های ایلام به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباس ظهر روز شنبه در نشست بررسی وضعیت گندم، آرد و نان در استان با اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، گفت: این طرح با هدف جلوگیری از فروش خارج از شبکه آرد، احقاق حقوق مردم و هدایت مستقیم یارانه آن به سفره مردم آغاز شده […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباس ظهر روز شنبه در نشست بررسی وضعیت گندم، آرد و نان در استان با اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، گفت: این طرح با هدف جلوگیری از فروش خارج از شبکه آرد، احقاق حقوق مردم و هدایت مستقیم یارانه آن به سفره مردم آغاز شده است.
وی اظهار کرد: در این راستا و برای دستیابی به این هدف، نانوایی‌های ایلام به کارتخوان‌های هوشمند مخصوص مجهز شده تا از طریق این تراکنش‌ها حجم مصرف آرد و حجم تولید نان به صورت لحظه‌ای رصد شود.
معاون اقتصادی استانداری ایلام تصریح کرد: از مجموع ۶۸۹ واحد نانوایی دارای مجوز در استان، که سهمیه آرد یارانه‌ای دارند، تاکنون ۸۹ درصد اقدام به نصب دستگاه کارتخوان هوشمند کرده‌اند که مابقی نیز در دست اقدام است.
عباسی افزود: با استفاده از ظرفیت سامانه آسمان مربوط به بانک سپه و سامانه سیما مربوط به غله و نیز کارشناسان خبره اداره کل غله و جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی استان میزان سهمیه دریافتی نانوایی‌ها و تراکنش حجم مصرف روزانه آنها بررسی می‌شود و چنانچه تطابقی میان سهمیه دریافتی و حجم تراکنش‌ها وجود نداشته باشد، در مرحله اول اخطار از طریق سامانه پیامکی ارسال و در صورت بی توجهی به این امر، موضوع به فرماندار شهرستان منتقل و بعد از بازدید میدانی، مراحل قانونی برای تشکیل پرونده اجرا خواهد شد.
دکتر عباسی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات آرد و نان به واسطه حضور واسطه گرها در تهیه آرد نانوایی هاست و باید با برنامه ریزی مناسب دست این دلالان از بازر آرد کوتاه شود.

منبع : مهر