۸ دفتر به تعداد دفاتر خدمات قضایی آذربایجان غربی افزوده می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ناصر عتباتی عصر دوشنبه در دومین همایش مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضائی آذربایجان غربی، افزود: هشت دفتر خدمات الکترونیک قضائی به مجموعه دفاتر خدمات الکترونیک استان اضافه می‌شود. وی ادامه داد: دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، بار سنگینی را از دوش دستگاه قضائی برداشته است و نگاه دستگاه قضائی به دفاتر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ناصر عتباتی عصر دوشنبه در دومین همایش مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضائی آذربایجان غربی، افزود: هشت دفتر خدمات الکترونیک قضائی به مجموعه دفاتر خدمات الکترونیک استان اضافه می‌شود.
وی ادامه داد: دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، بار سنگینی را از دوش دستگاه قضائی برداشته است و نگاه دستگاه قضائی به دفاتر به عنوان یار و همکار است، چرا که وجه مشترک هر دو مجموعه همراهی در مسیر اجرای عدالت و احقاق حق است.
عتباتی، با اشاره به روند رو به رشد اجرای طرح‌های الکترونیک در این نهاد اظهار کرد: در حال حاضر ۹۶ درصد ابلاغ‌های قضائی در استان به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد که با تکمیل بانک اطلاعاتی، این رقم باید به ۹۹ درصد برسد.
وی، از معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان خواست، استقرار هشت دفتر خدمات الکترونیک قضائی در استان را سرعت بخشد تا گامی دیگر در تسهیل ارائه خدمات به مردم استان برداشته شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اضافه کرد: انتظار و تأکیدی که از دفاتر خدمات الکترونیک قضائی داریم این است که عملکرد خود را با برنامه‌های ابلاغی دادگستری استان و سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه وفق دهند و این امور را به عنوان چارچوب حوزه فعالیت خود قرار دهند.
زارع، معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری آذربایجان غربی هم در این همایش با اشاره به اینکه یکی از مهمترین طرح‌های قوه قضائیه در سال‌های اخیر، ارائه خدمات قضائی در بستر الکترونیک مبتنی بر مبنای قانونی است، گفت: اجرای طرح دفاتر خدمات الکترونیک قضائی گام بسیار مهمی در خصوص تحول فناوری اطلاعات در قوه قضائیه و توسعه دولت الکترونیک بود که پیشینه آن در استان به سال ۱۳۹۳ با افتتاح سه دفتر در مرکز برمی گردد.

منبع : مهر نیوز