۹۰درصد ظرفیت اقامتگاه‌ها و هتل‌های تبریز در اختیار مسافران نوروزی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کیومرث کریمی عصر امروز در بازدید از نمایشگاه ورنی و فرش اهر گفت: در چند روز مانده به عید نوروز ابلاغ شد تا ستاد خدمات سفر در استان تشکیل شود و قرار نبود تمهیدات خدمات سفر به خاطر ویروس کرونا اتخاذ شود، از این‌رو زمان و اعتبار کافی برای انجام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کیومرث کریمی عصر امروز در بازدید از نمایشگاه ورنی و فرش اهر گفت: در چند روز مانده به عید نوروز ابلاغ شد تا ستاد خدمات سفر در استان تشکیل شود و قرار نبود تمهیدات خدمات سفر به خاطر ویروس کرونا اتخاذ شود، از این‌رو زمان و اعتبار کافی برای انجام استقبال از مسافران نوروزی در شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی وجود نداشت.
وی ادامه داد: قبلاً روال بدین‌شکل بود که شهرستان‌ها برنامه‌ای برای تعطیلات نوروز ارائه می‌کردند و پس از بررسی و تأمین اعتبار نسبت به اجرای برنامه‌ها اقدام می‌شد، امسال برای استقبال از مسافران نوروزی فرصت بسیار کم بود در حالی که اکثر شهرستان‌ها نتوانستند برنامه‌ای برای تعطیلات نوروزی اجرا کنند.
کریمی ابراز داشت: شهرهای ورزقان، کلیبر، شبستر، اهر، اسکو و مراغه در تعطیلات نوروزی توانستند حداقل برنامه‌ها، نوروزگاه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی برپا کنند، با این حال اکثر شهرستان‌ها آن‌طور که باید و شاید به دلیل فرصت چند روزه نتوانستند به استقبال نوروز بروند.
وی افزود: در تعطیلات نوروزی خروج مردم آذربایجان‌شرقی به جهت شرایط آب و هوایی استان در ایام نوروزی به استان‌های جنوبی در قالب مسافرت‌های نوروزی از آمار قابل‌توجهی برخوردار است و اما میزان ورود مسافران نوروزی به استان نیز تقریباً ۳۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.
وی گفت: با فروکش کردن نسبی تَب ویروس کرونا بر اساس آمار دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان از زمان شروع مسافرت‌های نوروزی؛ ظرفیت اقامتگاه‌های شهر تبریز بالای ۹۰ درصد و شهرستان‌ها بالای ۶۶ درصد پُر شده است.
کریمی ابراز داشت: فروش بلیت موزه‌های آذربایجان‌شرقی اینترنتی است و در تعطیلات نوروزی فروش بلیت برای بازدید از موزه‌های استان ۲۸۰ درصد افزایش داشته است.
وی گفت: کلیبر بعد از تبریز به دلیل وجود اقامتگاه و هتل حائز رتبه دوم استانی است. در حال نیز جلفا با احداث چندین هتل و اقامتگاه به جرگه شهرستان‌های دارای اقامتگاه و هتل رسمی می‌پیوندد و اهر در محور گردشگری قرار گرفته و در سال‌های اخیر نیز جهش‌هایی در حوزه گردشگری شاهد هستیم اما در خصوص اقامتگاه فعالیت به‌خصوصی دیده نمی‌شود و لازم است جهت نگه‌داشتن گردشگر در اهر به ایجاد هتل و اقامتگاه اهتمام ویژه داشت به هر حال باید درصدد احداث هتل در اهر باشیم.
وی ادامه داد: احیای فرش دستباف و نقشه‌های قدیمی فرش اهر اقدامی قابل‌تحسین است و بایستی فرش دستباف و اصیل اهر احیا و با نام فرش اهر به جایگاه اصلی‌اش بازگردد.

منبع : مهر نیوز