۹۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی نیازمند طرح آبخیزداری است

به گزارش سردبیر پرس، فریبرز عباسی در حاشیه سفر به شهرستان‌های شمالی استان فارس و بازدید از خسارت‌های سیل تصریح کرد: در سال‌های گذشته سالانه یک تا یک و نیم میلیون هکتار با اعتباراتی که وجود داشته دولت می توانسته طرح‌های آبخیزداری انجام دهد. این مقام مسئول با با بیان اینکه قرار است برنامه‌ای جدید […]

به گزارش سردبیر پرس، فریبرز عباسی در حاشیه سفر به شهرستان‌های شمالی استان فارس و بازدید از خسارت‌های سیل تصریح کرد: در سال‌های گذشته سالانه یک تا یک و نیم میلیون هکتار با اعتباراتی که وجود داشته دولت می توانسته طرح‌های آبخیزداری انجام دهد.

این مقام مسئول با با بیان اینکه قرار است برنامه‌ای جدید با اعتبارات ویژه برای اجرای طرح‌های آبخیزداری تدوین شود، اظهار کرد: این برنامه پس از تهیه توسط مقام عالی وزارت در هیأت دولت مطرح خواهد شد و منابع اعتباری آن مشخص خواهد شد تا طرح‌های آبخیزداری نسبت به گذشته با سرعت بیشتری دنبال شود.
او با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌های آبخیزداری شاهد خسارت‌های سیل نخواهیم بود یا از شدت آن کاسته خواهد شد، ابراز کرد: در مناطق سیل زده شهرستان‌های بوانات، خرم بید و سرچهان طرح‌های زیربنایی آب و خاک در اثر سیل آسیب دیده بودند؛ هر کمکی بتوانیم به این مناطق محروم، قدر دان و شهید پرور خواهیم کرد.
عباسی با اشاره به اینکه در بعضی از جاها کار خیلی فوری و فوتی است و آبرسانی به باغات و مزارع پایین دست قنوات آسیب دیده از سیل ضروری است، افزود: دستورات لازم در محل داده شد که با اعتبارات استانی، خودیاری مردم و کمک بسیج سازندگی و سایر اعتباراتی که در استان هست کار شروع شود.
به گفته وی؛ اعتبارات دولتی هم برای تزریق و کمک به مردم و تسریع در انجام کارها به استان و شهرستان تخصیص داده خواهد شد.

منبع : مهر نیوز