۹۰ نفر در اثر تصادف درون شهری آذربایجان غربی فوت کردند

سرهنگ حجت مشتاق در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در آمار تصادفات و فوتی‌های درون شهری در استان اظهار کرد: ۹۰ نفر در استان بر اثر تصادفات درون شهری از ابتدای امسال تاکنون جان خود را از دست داده اند که افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. وی تعداد تعداد مجروحین […]

سرهنگ حجت مشتاق در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در آمار تصادفات و فوتی‌های درون شهری در استان اظهار کرد: ۹۰ نفر در استان بر اثر تصادفات درون شهری از ابتدای امسال تاکنون جان خود را از دست داده اند که افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.
وی تعداد تعداد مجروحین تصادفات درون شهری استان از ابتدای امسال را ۵ هزار و ۱۳۹ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد تصادف خسارتی در این مدت ۱۲ هزار و ۲۸ فقره است که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی اضافه کرد: علت عمده تصادفات عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، عدم کنترل وسیله نقلیه به شمار می‌رود که مردان ۷۲ درصد و زنان ۲۸ درصد عامل تصادفات هستند.
سرهنگ مشتاق با اشاره به شناسایی ۶۲ نقطه حادثه خیز درون شهری در استان گفت: بیشترین فراوانی تصادفات با ۷۶ درصد متعلق به رانندگان ٢٠ تا ۴٠ سال است.

منبع : مهر نیوز