۹۱ نفر در بیمارستان‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد بستری شدند

به گزارش سردبیر پرس، دکتر پرویز یزدان پناه با بیان اینکه در این مدت تعداد مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی استان بیش از دو برابر افزایش یافته است، افزود: در صورت تداوم این روند و افزایش تعداد مبتلایان طی هفته‌های آینده ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد پر می‌شود. یزدان پناه […]

به گزارش سردبیر پرس، دکتر پرویز یزدان پناه با بیان اینکه در این مدت تعداد مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی استان بیش از دو برابر افزایش یافته است، افزود: در صورت تداوم این روند و افزایش تعداد مبتلایان طی هفته‌های آینده ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد پر می‌شود.

یزدان پناه اضافه کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و مجموع قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد هزار و ۵۱ نفر است.

وی مجموع بهبود یافتگان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد را ۸۶ هزار و ۶۴۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از ۶۴۵ آزمایش PCR دریافت شده از آزمایشگاه‌های سلولی و مولکولی در شهرهای یاسوج و دهدشت ۳۵ درصد موارد مثبت بودند که بیشتر موارد مثبت به ترتیب در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و بهمئی ثبت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایشی کرونا در استان از حدود دو هفته پیش به علت بی توجهی مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی شتاب گرفته و هم اکنون سیر صعودی دارد.

یزدان پناه افزود: کاهش سطح رعایت مقررات بهداشتی به خصوص افزایش تجمعات و دورهمی‌ها منجر به شیوع بیش از پیش کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شده است که لزوم توجه بیشتر هم استانی‌ها برای تسریع در روند واکسیناسیون را می‌طلبد.