۹۳ هزار گردشگر از جاذبه های تاریخی و گردشگری مهاباد دیدن کردند

ناصر صدفی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۹۳ هزار و ۵۴۴ نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان مهاباد دیدن کرده‌اند. وی ادامه داد: در این مدت ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از غار سهولان، دو هزار و ۲۶۵ نفر از سایت پرنده نگری تالاب کانی برازان […]

ناصر صدفی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۹۳ هزار و ۵۴۴ نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان مهاباد دیدن کرده‌اند.
وی ادامه داد: در این مدت ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از غار سهولان، دو هزار و ۲۶۵ نفر از سایت پرنده نگری تالاب کانی برازان و ۴۷۸ نفر از موزه‌های شهرستان مهاباد دیدن کرده‌اند.
صدفی تصریح کرد: در هشت روز اول امسال سه هزار و ۴۵۴ نفر روز نیز در مراکز اقامتی و مهمان پذیرهای این شهرستان دست کم یک روز اقامت داشته‌اند.
وی افزود: در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا آمار گردشگران این شهرستان همچون سایر شهرهای کشور روند بسیار نزولی داشت و بسیاری از مراکز تاریخی و تفریحی شهرستان تعطیل بود.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد اضافه کرد: با وجود تعطیلی دو ساله و خودداری برخی گردشگران از سفر، آمار گردشگران در این شهرستان بسیار افزایش یافته و امیدواریم بیشترین میزان گردشگر را در شهرستان مهاباد داشته باشیم.
صدفی گفت: همچنین در هشت روز گذشته یک هزار و ۹۷۵ نفر در مراکز اقامتی مهاباد از جمله هتل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر و واحدهای بوم‌گردی اقامت داشته‌اند.

منبع : مهر نیوز