۹۷ درصد دانش آموزان کرمانشاهی در شبکه شاد عضو هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید یزدان پناه ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن بزرگداشت روز معلم که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا زحمت معلمان نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته زیرا در گذشته مطالب آموزشی آماده بوده اما امروز […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید یزدان پناه ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن بزرگداشت روز معلم که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا زحمت معلمان نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته زیرا در گذشته مطالب آموزشی آماده بوده اما امروز باید این آموزش‌ها در فضای مجازی بومی سازی شود.
وی با اشاره به ایثار معلمان در راستای نظام تعلیم و تربیت افزود: معلمان قشر دلسوز هستند که در راستای اعتلای تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین تلاش می‌کنند و در زمان شیوع ویروس کرونا از روی تخت بیمارستان لحظه‌ای آموزش را رها نکردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان جزئیات امتحانات پایان سال دانش آموزان کرمانشاهی در مقاطع مختلف تصریح کرد: ارزشیابی مقطع ابتدایی بعد از اتمام آموزش در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه بر اساس عملکرد دانش آموزان به صورت توصیفی بوده و امتحانات پایه هفتم و هشتم متوسطه اول و دهم و یازدهم متوسطه دوم به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه شاد انجام می‌گیرد.
یزدان پناه بیان کرد: ارزشیابی پایه نهم متوسطه اول به دلیل اهمیت انتخاب رشته و دوازدهم متوسطه دوم به دلیل تأثیر گذاری در کنکور به صورت حضوری خواهد بود و امتحانات از تاریخ ۲۷ اردیبهشت آغاز و در تاریخ ۲۴ خرداد ماه پایان خواهد یافت اما امکان تعویق امتحانات این پایه‌ها با توجه به شرایط کرونایی و لزوم برگزاری حضوری وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: تمام تمهیدات لازم جهت برگزاری حضوری امتحانات در نظر گرفته شده و تعداد حوزه‌های امتحانی با وجود ۲۰ هزار دانش آموز از ۱۳۷ با ۱۹۴ حوزه افزایش پیدا کرده است و همچنین امتحان عملی دروس دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کار دانش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حضوری برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به ممنوعیت پیش ثبت نام و ثبت نام در مدارس استان گفت: همان گونه که از قبل اعلام شد پیش ثبت نام و ثبت نام در مدارس استان تا زمان پایان امتحانات و اعلام نتایج دانش آموزان ممنوع است و خانواده‌ها از این جهت نگرانی نداشته باشند.
یزدان پناه با اشاره به برگزاری حضوری کلاس‌ها در سال آینده اضافه کرد: تمام تلاش‌ها برای برگزاری حضوری و یا به صورت محدود است اما این موضوع به وضعیت بیماری کرونا در کشور و استان و روند واکسیناسیون عمومی بستگی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۷ درصد دانش آموزان استان کرمانشاه در شبکه شاد عضویت دارند، بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا آموزش مجازی آغاز شد اما این موضوع به صورت پراکنده در شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گرفت اما با راه اندازی شبکه شاد دانش آموزان در این شبکه مجازی عضو و تا امروز ۹۷ درصد دانش آموزان از مجموع ۳۵۰ هزار دانش آموز در شبکه شاد حضور دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه به دلیل فراهم نبودن بستر اینترنت و ناتوانی خانواده‌های کم برخوردار تعدادی از دانش آموزان در شبکه حضور ندارند و آموزش را از طریق تلویزیون و بسته‌های خود آموز یا حضور در مدارس روستایی و عشایری دنبال می‌کنند.
یزدان پناه افزود: با کمک کمیته امداد، بهزیستی و سایر دستگاه‌ها و خیرین و حتی خود معلمان دلسوز تا کنون سه هزار دستگاه تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان کم برخوردار تهیه شده است و هم اکنون ۲۷ هزار نفر در شبکه شاد عضو نیستند.

منبع : مهر نیوز