۹۸۵ طرح مشاغل خانگی در مازندران تسهیلات دریافت کردند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی باقری ظهر دوشنبه در جلسه کمیته بررسی تسهیلات مشاغل خانگی اداره کل، شناسایی مزیت‌های نسبی، توانمندسازی و کمک در عرضه محصولات، شناسایی بازارهای عرضه را از اهداف و برنامه‌ها برای توسعه مشاغل خانگی دانست و گفت: کمک به اقتصاد خانوارها از مهمترین برنامه‌ها برای توسعه مشاغل خانگی است. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی باقری ظهر دوشنبه در جلسه کمیته بررسی تسهیلات مشاغل خانگی اداره کل، شناسایی مزیت‌های نسبی، توانمندسازی و کمک در عرضه محصولات، شناسایی بازارهای عرضه را از اهداف و برنامه‌ها برای توسعه مشاغل خانگی دانست و گفت: کمک به اقتصاد خانوارها از مهمترین برنامه‌ها برای توسعه مشاغل خانگی است.
وی نقش مشاغل خانگی را در رونق اقتصادی و تثبیت درآمد خانواده‌ها مهم ارزیابی کرد و خواستار همکاری لازم تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مشاغل خانگی برای آماده شدن طرح‌ها جهت پرداخت تسهیلات شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران درباره آخرین وضعیت عملکرد اعتبارات بخش مشاغل خانگی افزود: بر اساس گزارش دریافتی از سامانه مشاغل خانگی، از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۱۹۷ هزار و ۹۰ فقره مجوز برای متقاضیان صادر شده که ۲ هزار و ۲۷۱ فقره مجوز مربوط به دولت سیزدهم بوده که از این تعداد، ۵۷۹ فقره مجوز مربوط به مردان و ۱۶۹۲ فقره مجوز مربوط به زنان است.
این مسئول استانی تعداد کل رشته‌ها تأیید محور و ثبت محور در مشاغل خانگی را ۵۱۲ رشته عنوان کرد و ادامه داد: رشته‌های ثبت محور مربوط به طرح‌هایی که نیازی به تاییدیه ندارند و به صورت آنی مجوز طرح صادر می‌شود که رشته‌های صنایع‌دستی، فرهنگی و هنری، تولیدی (صنعت و خدمات) و امور تولیدات دامی، شیلات، صنایع تبدیلی، تکمیلی و تولیدات گیاهی و کشاورزی شامل می‌شود.
باقری درباره صدور مجوز مشاغل خانگی، گفت: در سال جاری ۲ هزار و ۶۹۰ مجوز مشاغل خانگی اهم از مستقل، پشتیبان حقیقی و حقوقی صادر شده است.
وی سهمیه ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی به استان در سال جاری را ۹۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: هزار و ۳۴۸ طرح با اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۲۰۴ نفر به بانک ارسال شده است که تاکنون برای ۹۸۵ طرح بیش از ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که این نشان می‌دهد بیش از ۷۱ درصد نسبت به اعتبار ابلاغی پرداخت شد.

منبع : مهر نیوز