۲۰۰۰ “بازرس” انتخابات کرمانشاه را رصد می‌کنند

سردبیر پرس/کرمانشاه دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه از رصد انتخابات ۱۴۰۰ در استان توسط بیش از دو هزار بازرس خبر داد. حجت الاسلام عبدالله عزیزی در گفت و گو با سردبیر پرس، با بیان اینکه وزارت کشور مسئول اجرای انتخابات است، گفت: این وزارتخانه همزمان نظارت بر حُسن اجرای انتخابات را هم برعهده دارد. […]

سردبیر پرس/کرمانشاه دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه از رصد انتخابات ۱۴۰۰ در استان توسط بیش از دو هزار بازرس خبر داد.
حجت الاسلام عبدالله عزیزی در گفت و گو با سردبیر پرس، با بیان اینکه وزارت کشور مسئول اجرای انتخابات است، گفت: این وزارتخانه همزمان نظارت بر حُسن اجرای انتخابات را هم برعهده دارد.
وی افزود: در همین راستا هیات های بازرسی در وزارت کشور، استانها و شهرستانها تشکیل شده و روند برگزاری انتخابات را رصد می کنند.
وی تصریح کرد: در استان هم با تشکیل هیات بازرسی استان و هیات های بازرسی شهرستانها کارها به خوبی پیش رفته و تاکنون گزارشی از تخلفات نداشته ایم.
دبیر هیات بازرسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی تخلفات جزیی گزارش شده که همگی رفع شده است.
عزیزی افزود: در انتخابات ۱۴۰۰ در استان، به ازای هر شعبه اخذ رای یک بازرس فعالیت دارد، یعنی در مجموع روند برگزاری انتخابات در ۱۹۴۲ شعبه اخذ رای در استان توسط ۱۹۴۲ بازرس رصد می شود.
دبیر هیات بازرسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین به ازای هر ۱۵ صندوق نیز یک سربازرس در انتخابات استان فعالیت دارد.
وی یادآور شد: علاوه بر اینها ۲۱ بازرس ویژه وزارت کشور هم امر انتخابات در استان را رصد می کنند.
انتهای پیام