اجرای دو پروژه تقاطع غیر همسطح قراملک و معلم در تبریز

به گزارش سردبیر پرس، یعقوب هوشیار در بازدید از پروژه‌های عمرانی تبریز که به همراه سامان احمدزاده معاون فنی و عمرانی شهرداری و عوامل اجرایی ۲ پروژه انجام شد، تسریع روند تولید قطعات سگمنتال پل‌های قراملک و معلم جهت سرعت بخشیدن به رونداجرای پروژه را خواستارشد. وی بهره گیری از دانش نوین جهت ارتقای کیفی […]

به گزارش سردبیر پرس، یعقوب هوشیار در بازدید از پروژه‌های عمرانی تبریز که به همراه سامان احمدزاده معاون فنی و عمرانی شهرداری و عوامل اجرایی ۲ پروژه انجام شد، تسریع روند تولید قطعات سگمنتال پل‌های قراملک و معلم جهت سرعت بخشیدن به رونداجرای پروژه را خواستارشد.
وی بهره گیری از دانش نوین جهت ارتقای کیفی پروژها را یکی از اهداف مهم در اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز عنوان کرد و گفت: این مهم با اجرای فناوری سگمنتال در روگذر میدان معلم به عنوان نخستین پل با فناوری سگمنتال و پل قراملک محقق می‌شود.
هوشیار در ادامه با تاکید بر رعایت تمهیدات زمستانی در روند اجرای پروژه‌ها، آخرین وضعیت پروژه‌های معلم و قراملک از قبیل تولید و نصب قطعات بتنی و روند عملیات اجرایی را مورد بررسی قرارداد.
شهردار تبریز زمان بهره‌برداری از این پروژه‌ها را خرداد ماه سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.
پروژه تقاطع غیر همسطح معلم به طول ۶۳۰ متر و عرض ۱۶ متر با کارفرمایی شهرداری منطقه ۵ و اجرای شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان در راستای کاهش بار ترافیکی خیابان نظام پزشکی به طرف چایکنار در حال اجرا است و به دلیل استفاده از تکنولوژی سگمنتال و دهانه‌های طولانی‌تر، دارای معماری خاص و دوام بیش‌تری خواهد بود.
پروژه تقاطع غیر همسطح قراملک نیز یکی از پروژه‌های مهم ترافیکی سال جاری شهرداری تبریز است که با تکمیل این پروژه شاهد تسهیل تردد شهروندان در غرب تبریز و روان‌سازی ترافیک در این مسیر خواهیم بود. تابلو روز شمار افتتاح این پروژه نیز سوم خرداد سال آینده می‌باشد.
این پروژه به طول ۵۳۰ متر و عرض ۲۱.۲۰ متر در سطح محدوده شهرداری منطقه ۶ تبریز قرار داشته و با کارفرمایی شهرداری منطقه ۲ و اجرای شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان در دست احداث است.

منبع : مهر نیوز