مهار حریق در ۱.۵ هکتار از جنگل های سیاهکل

محمدرضا حق بین در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به جزئیات وزش باد در گیلان اظهار کرد: استان گیلان از پیش از ظهر روز گذشته وزش شدید ترین باد را تجربه کرده به نوعی که سرعت باد در رشت ۴۰ الی ۷۲ کیلومتر گزارش شده است. وی با بیان اینکه بر […]

محمدرضا حق بین در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به جزئیات وزش باد در گیلان اظهار کرد: استان گیلان از پیش از ظهر روز گذشته وزش شدید ترین باد را تجربه کرده به نوعی که سرعت باد در رشت ۴۰ الی ۷۲ کیلومتر گزارش شده است.
وی با بیان اینکه بر اثر وزش باد ۲۲ اصله درخت و یک تابلو تبلیغاتی در شهرستان فومن ،۴ اصله درخت و یک تابلو تبلیغاتی در صومعه سرا، ۴۱ حادثه شامل ۱۸ مورد شکستن درخت، ۷ مورد اجسام و نمای ساختمان، ۲ مورد تخریب سقف و سربندی، و دکل مخابرات در انزلی سقوط کرده است، افزود: بر اثر سقوط درخت ۲ خودرو بر روی خودروهای پارک شده دچار خسارت شده است.
حق بین با اشاره به اینکه ۴ منزل مسکونی دچار خسارت شد که ۲ مورد تخریب سقف و سربندی گزارش شده است، ادامه داد: نیروهای مدیریت بحران در استان به صورت آماده باش هستند.
سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان از حریق در ۵.‏۱‬ هکتار در روستای کاشکی و توشی در سیاهکل خبر داد و گفت: آتش سوزی در این مناطق به صورت سطحی بوده که با تلاش‌های یگان‌های امدادی، تیم مدیریت بحران، یگان‌های حفاظت و کمک‌های مردمی حریق مهار شد.
وی با تاکید بر حفظ و مراقبت از جنگل‌ها و منابع طبیعی گیلان بیان کرد: وجود جنگل‌های هیرکانی در استان‌های شمالی کشور به ویژه گیلان، وظیفه ما را در قبال حفاظت و نگهداری از آن سنگین می‌کند.
حق بین با تاکید بر اینکه بر اثر پیش بینی‌های صورت گرفته وزش باد تا عصر امروز همچنان ادامه دارد، افزود: شهروندان از تردد غیر ضرور و ایستادن در زیر سازه‌ها آهنی و درختان خودداری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر