پیرغلامان حسینی اردبیل راهی رشت شدند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در حاشیه بدرقه پیرغلامان حسینی اردبیل به اجلاسیه سراسری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: این اجلاسیه تا سیزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت و بیش از ۵۰۰ پیرغلام حسینی در این اجلاسیه سراسری حاضر خواهند شد. حجت الاسلام قاسم جعفرزاده خاطرنشان کرد: از استان اردبیل ۱۳ پیرغلام دربار […]

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در حاشیه بدرقه پیرغلامان حسینی اردبیل به اجلاسیه سراسری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: این اجلاسیه تا سیزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت و بیش از ۵۰۰ پیرغلام حسینی در این اجلاسیه سراسری حاضر خواهند شد.
حجت الاسلام قاسم جعفرزاده خاطرنشان کرد: از استان اردبیل ۱۳ پیرغلام دربار حسینی در این اجلاسیه حاضر می‌شوند تا مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.
وی بیان کرد: این افراد بعد از سال‌ها خدمت در دربار حسینی به فعالیت‌های فرهنگی و ارزشمندانه خود افتخار می‌کنند چرا که خدمت در دربار امام حسین (ع) جز عزت و افتخار نیست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: در کنار تجلیل و تکریم استانی پیرغلامان حسینی در ایام ماه محرم این اجلاسیه سراسری نیز با هدف تکریم از پیرغلامان حسینی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود که استان اردبیل نیز در سال‌های گذشته میزبان این رویداد بوده است.
جعفرزاده گفت: نهضت امام حسین (ع) نهضت برگرفته از احیای شکوه و عظمت امت اسلامی در پرهیز از ذلت و تسلیم شدن در برابر ظلم و جور است و پیام آن جز عزت خواهی امت اسلامی نیست.
وی تصریح کرد: پیرغلامان حسینی، شاعران و مداحان که سال‌های طولانی در این دربار خدمت می‌کنند بیش از هر زمان دیگر شایسته تکریم و عزتمندی هستند تا بتوان از تجربیات مفید آنها در تربیت نسل حسینی بهره برد.